$  27.950 UAH /  28.200 UAH  32.600 UAH /  33.300 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

11 ülkenin boksörü Kherson’da buluştu, Türkiye iki madalya kazandı (galeri)

908748_10151371082572862_127750580_nVIII. Geleneksel Uluslararası Nikolai Manger “A” sınıfı Boks Turnuvası Ukrayna’nın Kherson (Herson) şehrinde yapıldı.

26-30 Mart tarihleri ​​arasında düzenlenen turvunada Türk sporcular bir gümüş bir de bronz madalya kazandılar.

Bu yıl Türkiye, Ermenistan, Azerbaycan, Gürcistan, Mısır, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Moldova ve Rusya katıldığı Ukrayna’nın ev sahipliğinde gerçekeleşen turnuvada 118 sporcu yarıştı.

Ukrayna’nın üç ayrı takımla katıldığı turnuvada sporcular  bulunduklari bölgelere göre Minsk boks şampiyonası, Asya oyunları ve Akdeniz oyunları öncesinde kondisyonlarını test etme imkanı buldular.

19-21 yaş grubundaki sporcuların katıldığı turnuvada Türkiye’yi, Türkiye Boks Federasyonu Başkaı Eyup Gözgeç, Boks Milli Takımı Antrenörü ve Milli Takımlar Genel Koordinatörü Ahmet Uygur, Antrenor Muammer Sağlam ile 10 sporcu temsil etti.

Ukrayna’ya gelen boks kafilesi Kırım’ın Aluşta şehrindeki iki haftalik kampın ardından Kherson’a geldi. Kafileyi Kherson’da karşılayan Türk isadami Ali Bulut turnuva süresince milli takimimiza eşlik ederek, lojistik, ulaşım konularında yardımcı oldu. 

908369_10151375270787862_1395454929_nAli Bulut’un milli sporcularımız onuruna verdiği öğle yemeğinde Türkiye ve Ukrayna’da spor, boks konuları ele alınırken,  diğer bir Türk işadamı Necati Özli heyet ve sporcular onuruna akşam yemeği verdi.

 

Büyük bir fırsat

Türk boks takımının idarecileri  verimli bir kamp dönemi geçirdiklerini ve önümüzdeki Akdeniz oyunlarına hazırlanmak için büyük bir fırsatı değerlendirme imkanı bulduklarını söylediler.

Bölgesel Boks Federasyonu Başkanı ve kendisi de eski bir boksor olan Vladislav Manger gazetecilere yaptığı açıklamada, babasının anısına düzenlenen turnuvanın saygınlığını koruması ve başarılı geçmesi için Kherson ili valisi Vlademir Saldo ile beraber büyük çaba gösterdiklerini, turunavaya olan ilgildeki artışın kendilerini memnun ettiğini ifade etti.

VIII. Geleneksel Uluslararası Nikolai Manger “A” sınıfı Boks Turnuvası hakkında: 909352_10151371082627862_1775364290_n

Kar amacı gütmeyen, amatör ve profesyonel boksörleri karşı karşıya getiren turnuva Ukrayna’daki prestijli spor organizasyonlarından biri olarak kabul ediliyor.

Katılımcı sporcu ve ülke sayısının her sene arttışı bu yıl ki turnuvada seyirciler arasında cok ailelerin de bulunması dikkat çekti.

Turnuvada Ukraynalı boksörler dört altın, bir gümüş ve 11 bronz madalya kazanırken, Kazakistan’dan Bakhytzhan Kozhabekov ise turnuvanın en iyi boksöru seçildi.

Nikolai Manger (27.04.1932-1.12.2005) hakkında:

SSCB’nin unutulmaz boksorlerindendir. Aktif boks yasamından sonra SSCB’nin önde gelen hakemlerinden biri olmuş ve Ukrayna’nin kurulmasindan sonra ülkenin  boks federasyonun kurulmasına öncülük etmis saygın bir sporcudur.

Turnuva sonrasında madalya dağılımı şu şekilde oluştu :

49 kg GOLD MEDAL DUSMATOV Hasanbay UZB
SILVER MEDAL NANAVA Davit GEO
BRONZE MEDAL KUROTCHIN Nazar UKR-1
ZHUSUPOV Temirtas KAZ
52 kg GOLD MEDAL NAZIROV Bakhtovar RUS
SILVER MEDAL LATIPOV Zhasurbek UZB
BRONZE MEDAL SHEPELIUK Olexandr UKR-1
SHKARUBО Denis UKR-1
56 kg GOLD MEDAL CHALABIEV Javid AZE
SILVER MEDAL MAMAKEEV Meder KGZ
BRONZE MEDAL PRUDKYY Oleg UKR-1
VETOSHKIN Vyacheslav UKR-1
60 kg GOLD MEDAL ISCHENKO Pavel UKR-1
SILVER MEDAL BACHKOV Oganes ARM
BRONZE MEDAL BEKEEV Adilet KGZ
CHERNYAK Dmitriy UKR-1
64 kg GOLD MEDAL LIZUNENKO Grigoriy RUS
SILVER MEDAL WALID SAID Sadik EGY
BRONZE MEDAL GRINCHENKO Dmitriy UKR-1
FOMIN Denis RUS
69 kg GOLD MEDAL ZUBENKO Oleg UKR-3
SILVER MEDAL KOZHABEKOV Bakhitzhon KAZ
BRONZE MEDAL SHELESTYUK Bogdan UKR-1
AKULOV Alexey RUS
75 kg GOLD MEDAL KHITROV Evgeniy UKR-1
SILVER MEDAL KILICCI Adem TUR
BRONZE MEDAL ZADVORNYY Maxim UKR-3
CARАРCEVCHII Victor MDA
81 kg GOLD MEDAL GANZULYA Alexandr UKR-1
SILVER MEDAL SERIMOV Almat KAZ
BRONZE MEDAL AKSIN Burak TUR
TAVADZE Roman GEO
91 kg GOLD MEDAL TULAGANOV Rustam UZB
SILVER MEDAL AZIZOV Arsen UKR-3
BRONZE MEDAL YALYMOV Victor MDA
MANUKYAN Gevorg UKR-1
+91 kg GOLD MEDAL KOSOBUTSKY Zhan KAZ
SILVER MEDAL ABDULLAEV Mirzohidzhon UZB
BRONZE MEDAL PLEVAKO Egor UKR-1
MEHТIYEV Kamran AZE

 

Bilgi ve fotoğraflar için işadamı Ali Bulut’a teşekkür ederiz.

www.ukrturk.net

 

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.