UkrTürk               
$  26.450 UAH /  26.750 UAH  31.000 UAH /  31.600 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Altyapı Bakanı Omelyan, ‘Ukrayna ile Türkiye arasında feribot seferlerini arttırılmalı’

7 Haziran 2017

Altyapı Bakanı Vladimir Omelyan, Ukrayna ile Türkiye arasında feribot seferlerinin arttırılması gerektiğini söyledi.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile bir araya gelen Ukrayna Altyapı Bakanı Vladimir Omelyan, iki ülke arasındaki feribot seferlerinin güçlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Ukrayna Altyapı Bakanlığı’nın haberine göre, 1 Haziran’da gerçekleşen görüşmede Ukrayna ile Türkiye arasındaki ulaştırma ve altyapı işbirliğinin arttırılması, karşılıklı yolcu ve yük taşımacılığının kesintiye uğramadan gerçekleştirilmesi konuları görüşüldü.

Habere göre Bakan Omelyan, iki ülke arasındaki feribot seferlernin geliştirilmesinin Ukrayna’nın öncelikleri arasında bulunduğunu söyledi.

Nisan ayında Haydarpaşa ile Odesa arasında, otomobil ve vagonların da taşındığı feribot seferlerinin başladığını hatırlatan Bakan Omelyan, ‘bu Ukrayna – Türkiye işbirliğinin göstergesi olan önemli bir olaydır.’ dedi.

Şu andaki hedeflerinin İliçevsk ve Samsun arasında feribot seferlerini başlatmak olduğunu ifade eden Bakan Emelyan, bu konuda tarafların ortak çalışma yürüttüklerini sözlerine ekledi.

Görüşmede kara yolu ve hava yolu taşımacılığı şartlarının serbestleştirilmesi konusunun ele alındığı bildirildi.

 

URL: http://ukrturk.net/?p=45715

Yazan - 10:53. Kategori Haber, Politika, Ukrayna - Türkiye. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Türkiye Ukrayna

 

Ukrayna

Ukrayna