$  13.000 UAH /  13.500 UAH  18.150 UAH /  19.200 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%9, 12 ay/%13, USD - 6 ay/%5, 12 ay/%6, EUR - 6 ay/%3.5, 12 ay/%5

Aziz Sofya Kilisesinde “Alaaddin Keykubad Döneminde Anadolu” fotoğraf sergisi açıldı

3 Nisan 2011

rsz konuЧma 300x300 Aziz Sofya Kilisesinde “Alaaddin Keykubad Döneminde Anadolu” fotoğraf sergisi açıldı

“Alaaddin Keykubad Döneminde Anadolu” Fotoğraf Sergisi Açıldı

T.C. Kiev Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşavirliği himayesinde gerçekleştirilen “Alaaddin Keykubad Döneminde Anadolu” isimli fotoğraf sergisi Kiev Aziz Sofya Kilisesinin (Sofiyski Sobor) Hlebnaya isimli müştemilatının sergi salonunda açıldı.

Serginin açılış konuşmasına “Turtess Travel’ın da desteği ile 2010 senesi yaz aylarında Anadolu’nun ondan fazla kentinde incelemeler yapıp Ukrayna’ya döndüklerinde çeşitli makaleler ve televizyon programları ile Türkiye’nin kültürel zenginliğini Ukrayna’da tanıtan uzmanlara ve akademisyenlere teşekkür ederek” başlayan Kültür ve Tanıtma Ataşesi Berat

Kültür ve Tanıtma Müşaviri Yıldız, benzer bir çalışmayı da yine bu sene içinde Osmanlı döneminin en ihtişamlı dönemi olarak bilinen Kanuni devri için gerçekleştirmek istediklerini belirtti.

rsz fotolar 300x133 Aziz Sofya Kilisesinde “Alaaddin Keykubad Döneminde Anadolu” fotoğraf sergisi açıldıYıldız, 2011 senesinin Kiev Aziz Sofya Kilisesinin 1000. yıldönümü olarak kutlandığını belirten Yıldız, bu kilisenin İstanbul’daki Ayasofya kilisesi ile ortak bir proje üretmesi için katkıda bulunacaklarını sözlerine ekledi.

Açılıştan sonra Kültür ve Tanıtma Müşavirliği tarafından kokteyl verilen “Alaaddin Keykubad Döneminde Anadolu” adlı fotoğraf sergisi 1 Nisan – 5 Mayıs tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.
UkrTürk

GD Star Rating
loading...
GD Star Rating
loading...
Aziz Sofya Kilisesinde “Alaaddin Keykubad Döneminde Anadolu” fotoğraf sergisi açıldı, 10.0 out of 10 based on 2 ratings

URL: http://ukrturk.net/?p=1193

Yazan - Nis 3 2011. Kategori Ukrayna'daki Türk Toplumu. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yapabilmek için, kayıtlı olmanız gerekmektedir Giriş

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Türkiye Ukrayna

Giriş