$  12.800 UAH /  13.030 UAH  16.300 UAH /  17.200 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%9, 12 ay/%13, USD - 6 ay/%5, 12 ay/%6, EUR - 6 ay/%3.5, 12 ay/%5

Bir ulusun gururu, Kliçko Kardeşler için özel belgesel çekildi

19 Kasım 2011

klitschko brothers 300x237 Bir ulusun gururu, Kliçko Kardeşler için özel belgesel çekildiUkraynalı boksörler Vladimir ve Vitaly Kliçko için 20th Century FOX International tarafından özel bir belgesel çekildi.

Boksta varolan tüm ağırsiklet kemerlerini ellerinde bulundurarak, ulaşılması zor bir rekora imza atan Kliçko kardeşler, Ukrayna’nın spordaki gururu olarak kabul ediliyor.

İşte o belgeselden bazı anektodlar:
Kliçkoların annesi:

Oğullarım ringdeyken televizyona bakamıyorum.  Dışarı çıkıyorum yolda yürüyerek telefon bekliyorum. Ya Vitaly ya da Vladimir arıyor ve herşeyin yolunda olduğunu söylüyorlar. Ancak ondan sonra eve dönebiliyorum.

Vitaly Kliçko: Babam askerdi. O nedenle SSCB’nin hemen her yerine gittik. Sürekli farklı okullarda okudum. Uzun yıllar Çin sınırında yaşadık. Küçük kardeşim Vladimir’i bana emanet ederlerdi. Hala da öyledir. Bazen öneride bulunduğumda Vladimir bana “ben herşeyin farkındayım kendim hallebilirim” der. Bense ona “yıllar önce annem ve babam bana seni koruma görevi verdi.  O görevin iptal edildiğini  hatırlamıyorum” diye yanıt veririm.

Kliçkoların antrenörü:

Boks erkek işidir. Boks adaletlidir. Formdaysanız kazanırsını, değilseniz kaybedersiniz. İki kardeş ailelerine çok bağlı. Bu çok ender görülen bir durum.Hep birlikteler. Asla bir birilerini yanlız bırakmıyorlar. Anne, baba Vladimir ve Vitaly

Vladimir Kliçko:
“Ağabeyim Vitaly ile bir takımız. Kim ringde olursa olsun aslında rakibimiz iki boksöre karşı dövüşür. Ama bunun farkına varmaz. Birbirimize güç veriyoruz ve ringde iki kat güçlü oluyoruz. Çocukluğumda sürekli farklı şehirlerde yaşadık. Babamın görevi nedeniyle Kiev’den Çek Cumhuriyeti’ne gittik. Bir kaç hafta sonra daire vereceğiz dediler ve o zamana kadar bir oda verdiler. Ama o bir kaç hafta tam iki yıl sürdü. O tek odada ben, annem babam, ağabeyim ve babaannem iki sene yaşadık. Tuvalet dışardaydı.Hiç unutmuyorum.”

Kliçkoların babası

19120783 Bir ulusun gururu, Kliçko Kardeşler için özel belgesel çekildi

Oğullarıma her zaman insanlara ilk saldıran siz olmayın dedim ve ekledim: “Size zarar vermek istediklerinde öğle bir karşılık verin ki bir daha akıllarından geçiremesinler.”

Belgeselde Kliçko kardeşler buldukları mayınları nasıl patlattıklarını, Çernobil faciası sırasında neler yaşadıklarını ve boks kariyerlerindeki unutamadıkları anları anlatıyorlar.

F.Serkan BAĞ

GD Star Rating
loading...
GD Star Rating
loading...
Bir ulusun gururu, Kliçko Kardeşler için özel belgesel çekildi, 10.0 out of 10 based on 5 ratings

URL: http://ukrturk.net/?p=6205

Yazan - Kas 19 2011. Kategori Haberler, Spor. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yapabilmek için, kayıtlı olmanız gerekmektedir Giriş

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Türkiye Ukrayna

Giriş