UkrTürk               
$  26.150 UAH /  26.450 UAH  28.350 UAH /  28.750 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Hukuk alanında işbirliği adımları, Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Aydın Ukrayna’ya geldi

5 Nisan 2017

Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ufuk Aydın beraberindeki heyetle Ukrayna’da temaslarda bulundu.
‘Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Türkiye’de Hukuk Eğitiminin tanıtımı; Türk İş ve Sosyal Güvenlik Hukukundaki son gelişmeler; Ukrayna hukuku için öneriler’ konularında konuşan Prof. Dr. Ufuk Aydın, 27-30 Mart tarihleri arasında Odesa’da, 31 Mart’ta da Kiev’de hukukçular ve akademisyenler ile bir araya geldi.

Odesa’daki temasları sırasında Odesa Üniversitesi Ulusal Hukuk Akademisi’ndeUluslararası Hukuk Fakültesi, diğeri Sosyal Hukuk Fakültesi olmak üzere iki toplantıya, Kiev’de ise aynı üniversitenin Kiev kampüsünde Prof. Dr. Sergei Kyvalov himayesinde düzenlenen bir toplantıya katılan Prof. Dr. Ufuk Aydın, Odesa Bölge Mahkemesi Başkanı ve üyeleriyle hukuk ve yargı üzerine iki saatlik bir sohbet gerçekleştirdi.

Prof. Aydın, Türkiye ve Ukrayna arasında hukuk alanından devletler arası ve okullar arası işbirliğini hedefleyen toplantılarda yaptığı konuşmalarda Türkiye, Anadolu Üniversitesi, Hukuk Fakültesi ve Türkiye’de hukuk eğitiminin tanıtımı; Türk İş ve Sosyal Güvenlik Hukukundaki son gelişmeler hakkında açıklamalarda bulunurken, Ukrayna hukuku için öneriler sundu.

Uzaktan öğretim konusunda dünyanın üç büyük üniversitesinden biri olan Anadolu Üniversitesi sistemini anlatan Prof. Aydın katılımcılar tarafından ilgi ile dinlendi.

 

 

URL: http://ukrturk.net/?p=45001

Yazan - Nis 5 2017. Kategori Haber, Öğrenci, Ukrayna - Türkiye. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Türkiye Ukrayna

Verification: 480625ef0cc6e348

Ukrayna

Ukrayna