UkrTürk               
$  26.450 UAH /  26.750 UAH  31.000 UAH /  31.600 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

İki ülke ilişkilerinde yeni dönem başlıyor, Kiev ve Ankara serbest ticaret için tarih verdi

11 Temmuz 2017

Türkiye Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Türkiye ve Ukrayna arasında serbest ticaret anlaşmasının yıl sonuna kadar imzalanıp yürürlüğe gireceğini bildirdi.
Kırım Haber Ajansı’nın (QHA) bildirdiğine göre  Kiev’de Türk Ukrayna İşadamları Derneği (TUİD) tarafından organize edilen etkinlikte konuşan Fatih Metin, Türkiye ekonomisinin son 15 yılda hızlı şekilde büyüdüğünü belirterek 2017 yılının ilk çeyreğinde Türkiye ekonomisinin yüzde 5 oranında büyüme sağlandığını bildirdi.

Fatih Metin, “Türkiye ve Ukrayna arasında serbest ticaret anlaşması hazırlık aşamasında ama taraflar belgenin birçok konusunda mutabakata vardı” dedi.

Ukrayna ve Türkiye’de sanayi ürünlerinde maliyet farklarının büyük olmasından dolayı serbest ticaret anlaşması görüşmelerinin uzadığını dile getiren Metin açıklamasına, “Ukrayna’da yaşanan siyasi kriz nedeniyle iki ülke arasında ticaret hacmi son yıllarda düştü. Ama Türkiye ve Ukrayna’nın ticaret hacmini arttırmak için yeterli potansiyeli var” diye devam etti.

TUİD’de yapılan toplantıya, ayrıca Ukrayna Ekonomik Kalkınma ve Ticaret Bakan Yardımcısı Mihail Titarçuk ve Türkiye’nin Kiev Büyükelçisi Yönet Can Tezel katıldı.

QHA Kırım Haber Ajansı

URL: http://ukrturk.net/?p=46271

Yazan - 16:34. Kategori Ekonomi, Haber, Politika, Ukrayna - Türkiye, Ukrayna'daki Türk Toplumu. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Türkiye Ukrayna

 

Ukrayna

Ukrayna