UkrTürk
$  27.150 UAH /  27.450 UAH  31.900 UAH /  32.450 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

IMF kredisinin bedeli; ‘tarım arazilerini satın, emeklilik yaşını yükseltin’

4 Nisan 2017

Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) Ukrayna’ya yeni bir kredi dilimine onay vermesi ekonomi yönetimini rahatlatırken, acı reçetenin ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı.

Korrespondent’in haberine göre, IMF basın merkezinden yapılan açıklamada, Ukrayna ekonomisinde hızlı büyümenin sağlanması için iş dünyasına yönelik reform yapılası gerektiği ifade edildi.

Tarım arazileri satışı

Reform çalışmalarına  ‘toprak reformu’ ile başlanması gerektiği kaydedilen açıklamada, tarım arazilerinin satışı konusunda adım atılması gerektiği belirtiliyor.

Emeklilik yaşı

IMF’in kredi şartlarından bir tanesi de emeklilik fonunda yapılacak reform çalışmaları.

Bu alanda reform çalışmalarına öncelikle ‘verimli emeklilik’ yaşının yükseltilmesi ile başlanması isterken, açıklamada ‘bu devlet borcunun azalmasını sağlayacaktır’ deniliyor.

IMF’in diğer şartları arasında yolsuzlukla etkin mücadele, bütçe gelirlerinin arttırılması ve devlet yönetim sisteminde reform yapılması bulunuyor.

Uluslararası Para Fonu (IMF) dün aldığı kararla Ukrayna’ya 1 milyar dolar kredi sağlanmasına onay vermiş, Devlet Başkanı Petro Poroşenko bu durumun ‘Ukrayna’nın yaptığı reformlara güvenin bir göstergesi olduğunu’ söylemişti.

 

URL: http://ukrturk.net/?p=44951

Yazan - 10:39. Kategori Ekonomi, Haber. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Türkiye Ukrayna

 

Ukrayna

Ukrayna