$  27.800 UAH /  28.080 UAH  31.550 UAH /  32.100 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Kherson’da anlamlı gün, THY’nin seferleri törenle başladı

thy kherson seferTürk Hava Yolları Kherson (Herson) seferleri başladı.

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan kalkan TK 471 sefer sayılı Boeing A320-200 tipi “Muş” uçağı 15 Ekim günü düzenlenen açılışı töreninde Kherson (Herson) Havaalanı’na indi.

Kherson Havaal’nında düzenlenen törene Türkiye Cumhuriyeti Kiev Büyükelçisi Can Yönet Tezel, Odesa Başkonsolosu Nur Sağman katıldı.

Kherson Bölge Valisi Andriy Putilov ve Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Ukrayna Milletvekili Refat Çubarov’un iştirak ettiği törende, Türk Hava Yolları Pazarlama ve Satış Başkanı Ziya Taşkent, Türk Hava Yolları Kiev Müdürü Hakan Yılmaz ile Herson, Odesa, Dnepropetrovsk ve Lviv müdürleri ile Ukrayna’daki Türk işadamları derneklerinin temsilcileri, Türk ve Ukraynalı işadamları hazır bulundular.

“Stratejik ortağımız Ukrayna ile bu tür etkileşimlerin artmasını diliyorum”

Törende bir konuşma yapan Türkiye’nin Kiev Büyükelçisi Tezel ise Ukrayna’yı “stratejik ortak” olarak niteleyerek, bu tür etkileşimlerin artmasını temenni etti.

Bu güne kadar şehirimize böyle uçaklar inmedi

Kherson Bölgesel Devlet Yönetimi Başkanı Putilov ise bugünün Kherson tarihinde önemli bir gün olduğunu vurgulayarak, “Bugüne kadar böyle büyük uçaklar buraya inmedi. Bu adım yeni yatırımların kapısını da açacak” ifadelerini kullandı.

THY Pazarlama ve Satış Başkanı Ziya Taşkent, burada yaptığı konuşmada, dünyadaki birçok nokta gibi Kherson’a da ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

THY’nin kurumsal yapısı hakkında bilgiler veren Taşkent, şirketin 4 yıl üst üste Avrupa’nın en iyi havayolu seçildiğini kaydetti. Taşkent, son 10 yılda istikrarlı ve karlı bir büyüme gerçekleştirdiklerine dikkati çekerek, thy’nin global marka unvanını fazlasıyla hak ettiğini anlattı.

kherson thy ucuslari 2Yıllar içinde yolcu sayısında yaşanan artışlardan da bahseden Taşkent, “Yakında filomuza 250 uçak daha katılacak. 3. havalimanı sayesinde yılda 120 milyon yolcu taşıyan bir havayolu şirketi olacağız. Ukrayna, thy için çok yakın ve derin bir pazardır. 20 yılı aşkın süredir burada operasyonlar yürütüyoruz” dedi.

Taşkent, Kherson Havalimanı’nın mevcut yeterliliklerine en uygun uçak tiplerini seçtiklerini aktararak, havalimanında zamanla yapılacak iyileştirmeler sayesinde daha büyük Gövdeli uçakların bu hatta kullanılabileceğini kaydetti.

Konuşmaların ardından Taşkent ve Putilov, Kherson ve İstanbul’un yer aldığı haritada bu kentlerin üzerine thy logosu yapıştırdı. Karşılıklı hediye ve plaketlerin verildiği törende, “Kherson” yazılı pasta kesildi.

İlk etapta haftada dört sefer olarak gerçekleştirilecek uçuşların ayrıntıları şöyle:

 

Uçuş No Başlangıç Bitiş Günler Kalkış Saati Varış Saati
TK 471 15.Eki.14 25.Eki.14 Çarşamba, Cuma
Cumartesi, Pazar
İstanbul 12:35 14:15 Herson
TK 472 15.Eki.14 25.Eki.14 Çarşamba, Cuma
Cumartesi, Pazar
Herson 15:15 17:20 İstanbul

Kaynaklar:

Metin: http://haberler.com/thy-den-kherson-a-sefer-6591677-haberi/

Fotoğraf: http://haberler.com/thy-den-kherson-a-sefer-6591677-haberi/

Fotoğraf:  http://qha.com.ua/turk-hava-yollari-herson-ucuslarina-basladi-134460tr.html

Alle Design

About The Author

Related posts