UkrTürk
$  27.400 UAH /  27.850 UAH  32.300 UAH /  32.900 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Poroşenko – Erdoğan telefon görüşmesi, gündem üst düzey stratejik konsey toplantısı

18 Nisan 2017

Petro Poroşenko ve Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptıkları telefon görüşmesinde Üst Düzey Stratejik Konseyi’nin 6. Toplantısı ele aldıkları bildirildi.

Kırım Haber Ajansı’nın bildirdiğine göre Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, Türkiye’de yapılan anayasa değişiklikleri halk oylamasından sonra ilk kez Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Basın Servisi’nden yapılan açıklamada, 18 Nisan günü gerçekleşen görüşmede Petro Poroşenko’nun Türkiye’de Anayasa değişiklikleri ile ilgili siyasi kampanyanın tamamlandığına dikkat çektiği belirtildi.

Açıklamada, “Liderler, ayrıca iki ülke arasında stratejik işbirliğinin derinleştirilmesine yönelik sonraki adımları ele aldı. Bu bağlamda Poroşenko ve Erdoğan, Kiev’de yapılacak Ukrayna-Türkiye Üst Düzey Stratejik Konseyi’nin 6. Toplantısının önemini belirtti. Taraflar, Suriye’deki durumun gelişmesi olmak üzere bölgesel ve uluslararası gündemin güncel konularına değindi.” denildi.

Görüşme sonunda Petro Poroşenko, Türkiye’nin Tunceli ilinde helikopter düşmesi vesilesiyle taziyelerini bildirdi.

Bugün öğlen saatlerinde Tunceli’de, içinde 11 kişinin olduğu helikopterin düşmüştü.

QHA

President.gov.ua

 

URL: http://ukrturk.net/?p=45132

Yazan - 17:45. Kategori Haber, Politika, Ukrayna - Türkiye. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Türkiye Ukrayna

 

Ukrayna

Ukrayna