$  28.000 UAH /  28.200 UAH  32.000 UAH /  32.650 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Poroşenko’dan TBMM’ye tarihi çağrı; ‘Kırım Tatar Sürgünü soykırım olarak tanınsın’

poroshenko 23Türkiye ve Ukrayna Kırım’daki Kırım Tatarlarının haklarını korumaya yönelik çabalarını artırıyor.

Ankara’da temaslarda bulunan Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, Türkiye’ye 1944 Kırım Tatar Sürgününü soykırım olarak tanıma çağrısında bulundu.

Devlet Başkanı Petro Poroşenko’nun Basın Sözcüsü Svyatoslav Tsegolko, Ukrayna ve Türkiye’nin Rusya tarafından işgal edilen Kırım’da Kırım Tatarlarının haklarını korumaya yönelik çabalarını artıracağını bildirdi.

Ayrıca Tsegolko, Petro Poroşenko’nun TBMM’ye 1944 Kırım Tatar sürgününü soykırım olarak tanıma çağrısında bulunduğunu bildirdi.

QHA

 

About The Author

Related posts

1 Comment

  1. Mubeyyin Altan

    Kırım’ı Rusya’ya kaybedinceye kadar Ikraynaya Kırım Tatar Milli Meclis’ini tanıması için, Kırım Tatarları’nın Kırım’ın köken halkı olduğunu kabul etmesi için ve Kırım Tatarcasını Kırım’ın üç resmi lisanı olması içun bir ömür harcadık Ukrsyna’dan müspettir cevab alamamıştık. Kırım elden gitti bizleri hiçe sayan Ukrayna milli mücadelemizi bir çıta daha yükselterek “Sürgün”ün “Soykırım” olarak tanınmasını hemde Türk Hükümetinden talep ediyor. Biz uzun yıllardır Türliye’nin bize tam destek olmasını bekliyorduk!
    “Zararın neresinden dönersen kardır” herhalde!
    Geç ye olsa Ukrsyna’nın Kırım Tatarları’nın önemini anlaması memnun edici tabii ki. Poroshenko ABDne yapacağı seyahatte Kırıö Tatarlarından kimi heyetine katacağını da merakla bekliyorum, Katılacağı konferansın programını gözden geçirdim, Kırım Tatarları programda yok. Buna me demeli?

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.