UkrTürk
$  27.150 UAH /  27.450 UAH  31.900 UAH /  32.450 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Türk işadamı Ukrayna Rekabet Kurulu’nun Kamu Konseyi üyeliğine seçildi

1 Mart 2017

Ukrayna Rekabet Kurulu Kamu Konseyi üyeliğine bir Türk işadamı seçildi.

24 Subat günü yapılan seçim ile Ukrtower Genel Müdürü ve Türk Ukrayna Sanayici ve İşadamları Birliği (TUSİB) Yönetim Kurulu Başkanı  Zafer Özbay; Ukrayna Rekabet Kurulu’nun Kamu Konseyi üyeliğine oy birliği ile seçildi.
Ukrayna’nin önde gelen sivil toplum kuruluşlarının yönetim kurulu başkanlarının veya yönetim kurulu üyelerinin seçilebildiği Konsey; rekabetin korunması alanındaki devlet politikalarının oluşturulması ve uygulanmasına ilişkin süreçlerin özel sektör ile kamuoyunun talep ve gorüşlerince şekillenmesine katkı sağlamak amacıyla faaliyet gösteriyor.

Ukrayna’daki yabancı ülke yatırımları sıralamasında üst sıralarda yer alan Türk yatırımcıların temsili ve Ukrayna’da son yıllarda yaşanan ekonomik ve sosyopolitik dönüşüme katkı vermesi açısından çok önemli sayılabilecek bu gelişme ayrıca Türk işadamlarının bu seviyedeki temsili açısından da bir ilkler arasında bulunuyor.

KAYNAK: TUSİB

 

URL: http://ukrturk.net/?p=44463

Yazan - 11:47. Kategori Haber, İş Dünyası, Sektörel, Ukrayna - Türkiye, Ukrayna'daki Türk Toplumu. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Türkiye Ukrayna

 

Ukrayna

Ukrayna