UkrTürk               
$  26.500 UAH /  26.800 UAH  31.100 UAH /  31.700 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Türkiye – Ukrayna diplomatik ilişkilerinin 25. yılı, Taras Şevçenko Üniversitesi’nde kutlandı

20 Mayıs 2017

Ukrayna ile Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin 25. yıldönümü, Kiev’deki Taras Şevçenko Milli Üniversitesi’nde düzenlenen törenle kutlandı.

Türkoloji Bölümü başkanı İrina Pokrovskaya’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkinliğe, Kiev Büyükelçisi Yönet Can Tezel, Taras Şevçenko Üniversitesi Rektör Yardımcısı P.A. Beh, Dışişleri Bakanlığı Protokol Dairesi Müdürü Olga Çubrikova, TİKA Ukrayna Koordinatörü Hacı Bayram Bolat eğitimciler ve öğrenciler katıldılar.

Etkinlikte bir konuşma yapan Büyükelçi Yönet Can Tezel, Ukrayna’daki Türk Büyükelçiliğinin 1992 yılında çalışmaya başladığını söyledi.

Geçen süre içinde Türk – Ukrayna ilişkilerinin güçlü bir noktaya geldiğinin altını çizen Büyükelçi Tezel, ‘geleceği düşünmeli ve olumsuz olmamalıyız. Gelecek gençlerin elinde’ diye konuştu.

Ukrayna’da 300’ün üzerinde kayıtlı Türk şirketi bulunduğunu hatırlatan Büyükelçi Yönet Can Tezel, Ukrayna’daki Türk yatırımlarını düzenli olarak arttığını söyledi.

Türk dilinin işbirliği için büyük önem taşıdığını altını çizen Tezel, Filoloji Enstitüsü’ndeki Türkoloji Bölümü’nün Ukrayna’daki en önemli Türkoloji bölümlerinden biri olduğunu ifade etti.

Etkinlikte Filoloji enstitüsüne desteklerinden ötürü katılımcılara birer plaket verildi.

http://instpres.univ.kiev.ua/node/1653

 

 

URL: http://ukrturk.net/?p=45521

Yazan - 16:46. Kategori Haber, Öğrenci, Politika, Ukrayna - Türkiye, Ukrayna'daki Türk Toplumu. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Türkiye Ukrayna

 

Ukrayna

Ukrayna