$  25.850 UAH /  26.180 UAH  30.200 UAH /  31.000 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Ukrayna ‘bitcoin’ için harekete geçiyor, ‘Kripto para ulusal güvenliği tehdit edebilir’

Milli Güvenlik ve Savunma Konseyi (SNBO) Başkanı Aleksandr Turçinov’dan, Ukrayna’da kripto para kullanımı ile ilgili önemli açıklamalar.

SNBO Başkanı Aleksandr Turçinov, Ulusal Sibergüvenlik Koordinasyon Merkezi’nde yaptığı konuşmada, kripto para ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Ulusal güvenliği tehdit edebilir

Kontrol edilememe, anonim olma özelliğine sahip kripto paraların, silah ve uyuşturucu satışı gibi yasa dışı yollarla elde edilmiş para kaynaklarının, legal  hale getirilmesinde kullanılabileceğini kaydeden Turçinov, işgal edilmiş Ukrayna topraklarında terörizmin bu yolla finanse edilebileceğini söyledi.

Devletin bu konuda devre dışı bırakılmasının ve yasal alt yapının bulunmamasının, ekonomi ve devletin güvenliği için tehdit anlamına geleceğini kaydeden Turçinov, ‘kripto paranın dünyadaki gelişimine devletin kayıtsız kalamayacağının altını çizdi.

Öte yanda, Ulusal Siber Güvenlik Koordinasyon Merkezi’nde, Merkez Bankası, Maliye Bakanlığı, Güvenlik Servisi SBU, Ulusal Polis Teşkilatı’nın da bulunduğu çok sayıda kurumun temsilcilerinden oluşan özel bir çalışma grubu kurulacağı bildirildi.

Segodnya

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.