$  27.800 UAH /  28.100 UAH  30.600 UAH /  32.400 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Ukrayna Davos toplantılarına Yanukoviç’le katılıyor, ana gündem enerji

dunya ekonomik forumuDünyanın dört bir yanından 2 binin üzerinde iş dünyası temsilcisi ile, 50 devlet başkanı ve başbakanın katılım göstereceği, Dünya Ekonomik Forumu Yıllık Toplantısı İsviçre’nin Davos kasabasında başlıyor.

Ukrayna Devlet Başkanı Viktor Yanukoviç’in de bulunucağı toplantının bu seneki ana teması “Dirençli Dinamizm”.

Ukrayna’nın gündemi enerji

Ukrayna Başbakan Yardımcısı Yuri Boyko’nun( Eski Enerji Bakanı) katıldığı toplantılarda Ukrayna’nın temel argümanını transit enerjideki oynadığı rol oluşturuyor. Görüşmelerde Ukrayna’nın sahip olduğu doğalgaz transit hatlarının modernizasyonu ve Avrupa’ya enerji transferi konularının gündeme gelmesi bekleniyor.

Davos görüşmelerinde Ukrayna’nın karşılaşacağı başlıca sorular arasında, bu ülkenin Avrupa Birliği’yle serbest ticaret ile Gümrük Birliği (Rusya, Belarus, Kazakistan) arasında nasıl bir tavır takınacağı bulunuyor. Toplantılarda Ukrayna’nın LNG terminali inşaatı konusunun da gündeme geleceği bildiriliyor.

Ukrayna Devlet Başkanı Viktor Yanukoviç’in Davos’da dünya liderleri ile kısa süreli görüşmeler yapması bekleniyor.

Türkiye’den yüksek katılım

Öte yandan Davos’ta gerçekleştirilecek Dünya Ekonomik Forumu (World Economic Forum) 43. yıllık Toplantısına Türkiye adına  Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Şahin ve Dışişleri Bakanı Ahmet Doğutoğlu ile Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı katılıyor.

www.ukrturk.net

 

Alle Design

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.