UkrTürk               
$  26.500 UAH /  26.800 UAH  31.100 UAH /  31.700 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Ukrayna Havayolu Ulaşım Departmanı Başkanı UkrTürk’e konuştu; ‘Türkiye ile seferlerin artması mutluluk verici’

23 Haziran 2017

Ukrayna ile Türkiye arasındaki tarifeli sefeler artmaya devam ediyor.

İstanbul’un ardından Ankara ile de düzenli seferlerin başlamasının, hem karşılıklı turizmi hem de yeni iş imkanlarını olumlu etkilemesi bekleniyor.

Ukrayna Alt Yapı Bakanlığı Havayolu Ulaşım Departmanı Direktörü Halyna Vynarchyk, havacılık alanındaki işbirliği adımları hakkında UkrTürk’ün sorularını yanıtladı.

Ukrayna Bakanlar Kurulu’nun son raporunda 70 ülke ile havacılık alanında işbirliği anlaşmasının imzalandığını ifade edildiğini kaydeden Vynarchyk, bu ülkeler arasında 26 AB ülkesi ile Türkiye’nin de bulunduğunu, ayrıca 9 AB ülkesi ile ‘open sky’ anlaşması olduğunu kaydetti.

Geçtiğimiz senenin 12 – 13 Ekim tarihleri arasında iki ülke arasında yapılan  görüşmelerin ardından, sefer sayılarının arttırılmasını öngören bir anlaşma imzaladıklarını hatırlatan Halyna Vynarchyk, Ankara’dan Kiev’e düzenlenen doğrudan uçuşlardan sonra, şimdi de Odesa ile Ankara arasında düzenli seferler gerçekleşeceğini söyledi.

Eklenen her seferin iki ülkeyi bir birine daha da yakınlaştırdığının altını çizen Vynarchyk, hali hazırda karşılıklı 100’e yakın sefer düzenlendiğini; Ukrayna ile Türkiye sivil havacılık kurumları arasındaki işbirliğinin güçlenerek süreceğini ifade etti.

Ukrayna ile Türkiye arasında 1 Haziran’da pasaportsuz seyahat anlaşması imzalanmıştı.

UkrTürk

 

 

 

 

URL: http://ukrturk.net/?p=45971

Yazan - 15:42. Kategori Günlük Yaşam, Haber, Ukrayna - Türkiye, Ukrayna'daki Türk Toplumu. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Türkiye Ukrayna

 

Ukrayna

Ukrayna