$  26.200 UAH /  26.500 UAH  30.250 UAH /  30.850 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Ukrayna – Türkiye işbirliğinde yeni adım, ‘Ukrayna’da TRT temsilciliği açılması gündemde’

Ukrayna Başbakanı Vladimir Groysman, Ukrayna konusunun Türk enformasyon alanındaki pozitif varlığının artırılmasını istediklerini ifade etti.
Kırım Haber Ajansı’nın (QHA) bildirdiğine göre Ukrayna Başbakanı Vladimir Groysman, Türkiye’ye gerçekleştirdiği resmi ziyaret kapsamında Türk mevkidaşı Binali Yıldırım ile yaptığı görüşme sırasında, Ukrayna konusunun Türk enformasyon alanında olumlu varlığının genişletilmesi hususunda ilgili olduklarını kaydetti. Ukrayna Başbakanı bu bağlamda Kiev’de Türkiye’nin en güçlü yayın şirketi TRT’nin temsilciliğinin açılması inisiyatifini dile getirdi.

Ukrayna Bakanlar Kurulu basın servisinin bildirdiğine göre Groysman Ukrayna’da açılabilecek TRT temsilciliği bünyesinde Kırım Tatar ve Ukrain dilinde programlar hazırlayabilecek bir bölümün de açılabileceğini belirtti.

Ukrayna tarafının söz konusu projelerin hayata geçirilmesi konusunda her türlü desteği sağlamaya hazır olduğunu kaydeden Groysman, Ukrayna medya alanında Türkiye konusunu da genişletmeye hazır olduklarının altını çizdi.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.