UkrTürk               
$  26.450 UAH /  26.750 UAH  31.000 UAH /  31.600 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Ukrayna – Türkiye işbirliğinde yeni adım, ‘Ukrayna’da TRT temsilciliği açılması gündemde’

15 Mart 2017

Ukrayna Başbakanı Vladimir Groysman, Ukrayna konusunun Türk enformasyon alanındaki pozitif varlığının artırılmasını istediklerini ifade etti.
Kırım Haber Ajansı’nın (QHA) bildirdiğine göre Ukrayna Başbakanı Vladimir Groysman, Türkiye’ye gerçekleştirdiği resmi ziyaret kapsamında Türk mevkidaşı Binali Yıldırım ile yaptığı görüşme sırasında, Ukrayna konusunun Türk enformasyon alanında olumlu varlığının genişletilmesi hususunda ilgili olduklarını kaydetti. Ukrayna Başbakanı bu bağlamda Kiev’de Türkiye’nin en güçlü yayın şirketi TRT’nin temsilciliğinin açılması inisiyatifini dile getirdi.

Ukrayna Bakanlar Kurulu basın servisinin bildirdiğine göre Groysman Ukrayna’da açılabilecek TRT temsilciliği bünyesinde Kırım Tatar ve Ukrain dilinde programlar hazırlayabilecek bir bölümün de açılabileceğini belirtti.

Ukrayna tarafının söz konusu projelerin hayata geçirilmesi konusunda her türlü desteği sağlamaya hazır olduğunu kaydeden Groysman, Ukrayna medya alanında Türkiye konusunu da genişletmeye hazır olduklarının altını çizdi.

URL: http://ukrturk.net/?p=44636

Yazan - 14:21. Kategori Haber, İş Dünyası, Politika, Şirket Haberleri, Ukrayna - Türkiye. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Türkiye Ukrayna

 

Ukrayna

Ukrayna