$  27.700 UAH /  27.990 UAH  31.350 UAH /  31.850 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Ukrayna’daki Türk bankasında görev değişimi, işte yeni genel müdür

Ukrayna’da 2006 yılından bu yana faaliyet gösteren Creditwest Bank’ta görev değişimi.

Tamamı Türk sermayeli olan Creditwest Bank’ın Genel Müdürlüğü görevine, İgor Tykhonov atandı. Bankanın Genel Müdürü Andan Anaçali ise Creditwest Bank Ukrayna’nın Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

Geçtiğimiz  hafta Genel Müdür olarak yeni görevine başlayan İgor Tyakonov, 9 yıldır Creditwest Bank’ta çalışıyordu.

Atama ile ilgili olarak UkrTürk’e konuşan Creditwest Bank Ukrayna Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Anaçali, görev değişikliğinin bankanın büyümesine olumlu katkı yapacağını söyledi.

İgor Tykhonov’un uzun yıllardır banka bünyesinde görev yaptığını altını çizen Anaçali, Creditwest Bank’ın başarılarının artarak süreceğinden emin olduğunu kaydetti.

2006 yılından bu yana Ukrayna pazarında

Ukrayna Bankalar Birliği’nin yönetim kurulunda bulunan Creditwestbank 2006 yılından bu yana Ukrayna bankacılık sisteminde faaliyet gösteriyor. Banka ağırlıklı olarak kurumsal bankacılık hizmeti sağlıyor.

Creditwest Bank, BSTDB “Karadeniz Ticaret ve Gelişim Bankası ile kurumsal firmaların desteklenmesinin yanı sıra, bu yıl GUF “German Ukrainian Fund” ile KOBİ’leri desteklemeye başladı.

Banka, Avrupa Yatırım Bankası EFSE “European Finance for South East ” ve Eximbank ile ile KOBİ’leri destekleme programına başladı.

Banka, IBA rating ve JCR Eurasia kredi derecelendirme kurumlarından uaAA ve AA (Pozitif Gorunum) kredi derecesine sahip.

Alle Design

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.