$  27.800 UAH /  28.080 UAH  31.550 UAH /  32.100 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Ukraynalı Vladyslav Verezhan Türkiye’deki yarışmada birinci oldu

ukraynali liseliBursa Büyükşehir Belediyesi ve Görükle Kız Teknik ve Meslek Lisesi işbirliğiyle bu yıl ilki düzenlenen 1. Uluslararası Genç Bakış Fotoğraf Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu.

Gençlerin kendi hayatları ile çevrelerinde gerçekleşen olayları nasıl gözlemlediklerinin sergilenmesini hedefleyen yarışmada birinciye 2 bin, ikinciye 1500 ve üçüncüye 1000 TL para ödülü verildi.

Toplam 616 eserin yarıştığı organizasyona, Bursa’nın Türkiye’deki kardeş kentlerinin yanı sıra Ukrayna, Makedonya, Rusya, Kore ve Bulgaristan’dan da katılımlar oldu. Yarışmada birinciliği Ukrayna’dan Vladyslav Verezhan, ikinciliği Özlüce Anadolu Lisesi’nden Necati Enes Miletli, üçüncülüğü de Necatibey Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nden Nurşah Gülşen aldı. Yarışmada dereceye giren 3 kişiye mansiyon ödülü verildi

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kaya, ortaya çıkartılan kaliteli ve donanımlı çalışmalardan dolayı öğrencileri kutladı. Yarışmanın projesi önüne geldiğinde daha basit fotoğraflarla karşılaşacağını umduğunu fakat ortaya çıkan eserlerin değerlendirilmesi sırasında gösterilen profesyonelliğe hayran kaldığını belirten Kaya, büyük-küçük, siyah-beyaz gibi zıtlıkların karşılaştırılmasını konu alan sınırlı temalarda ustaca hareket edildiğini ifade etti.

Görükle Kız Teknik ve Meslek Lisesi Okul Müdürü Yasin Balın, yarışmayla Bursa’nın tanıtımına katkı sağlamak istediklerini söyledi. Balın, 616 eserden sadece 6’sının para ödülüne, 45 fotoğrafın da sergilenmeye layık görüldüğünü vurguladı. 1. Uluslararası Genç Bakış Fotoğraf Yarışması’nın ödül töreninin ardından yarışma kapsamında sergilenmeye layık görülen 45 fotoğraf, Ressam Şefik Bursalı Sanat Galerisi’nde izlenime sunuldu.

Ücretsiz gezilebilecek serginin 3 gün boyunca açık kalacağı ifade edildi.

http://www.haberler.com/genc-bakis-fotograf-yarismasi-sonuclandi-4628738-haberi/

Alle Design

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.