$  12.800 UAH /  12.900 UAH  17.300 UAH /  18.500 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%9, 12 ay/%13, USD - 6 ay/%5, 12 ay/%6, EUR - 6 ay/%3.5, 12 ay/%5

Ukrayna’da bir ilk, Türk mutfağı “Türk Yemekleri Festivali”nde tanıtıldı (Fotoğraflar)

24 February 2012

DSC 00661 300x200 Ukraynada bir ilk, Türk mutfağı Türk Yemekleri Festivalinde tanıtıldı (Fotoğraflar)Türk mufağı “Ukrayna’da Türk Günleri 2012″ etkinlikleri çerçevisinde gerçekleştirilen Türk Yemekleri Festivali’nde tanıtıldı.

Önceki gün Kiev’deki Hyatt Oteli’nde gerçekleştirilen festivalde Türk mutfağından çok özel lezzetler konukların beğenisine sunuldu.

Türkiye Cumhuriyeti Kiev Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Ataşeliği tarafından düzenlenen etkinlik Ukrayna’da bir ilk olması açısından da büyük önem taşıyor.

Türkiye’den özel olarak gelen aşçıların hazırladıkları yemekler, Ukraynalı konukların yanı sıra, Ukrayna’da görev yapan yabancı misyon şeflerinin de büyük beğenisini kazandı.

Türkiye Cumhuriyeti Kiev Büyükelçisi Mehmet Samsar ve eşleri bayan Feruza Samsar’ın ev sahipliğinde gerçekleşen gecede, Kiev Büyükelçiliği Müsteşarı Şule Gürel, Konsolos Vakkas Sezai Oral, Askeri Ateşe Cengiz Fitöz, Büyükelçilik Birinci Katibisi Berk Ece,  İkinci Katibe Yaprak Ece, Ticaret Başmüşaviri Mehmet Ali Erkan,  Kültür ve Tanıtma Müşaviri Berat Yıldız, , Büyükelçilik çalışanları, Azerbaycan, Türmenistan ve Özbekistan Büyükelçileri, askeri misyon şefleri, bir süre önce göre başlayan THY Ukrayna Müdürü Hakan Yılmaz,  TUİD Yönetim Kurulu Başkanı Cem Murat Aytaç, Ukrayna’daki Türk bankalarının yöneticileri, Türk işadamları, Türk – Ukrayna Öğrenci Derneği Başkanı Erhan Baydı, basın mensupları ve öğrenciler hazır bulundu.

Kiev Büyükelçisi Mehmet Samsar’ın açılış konuşması ile başlayan festivale katılan Ukrayna’nın Eurovision adayı Gaytana gecenin renkli simalarındandı.

DSC 04061 300x200 Ukraynada bir ilk, Türk mutfağı Türk Yemekleri Festivalinde tanıtıldı (Fotoğraflar)Gecenin sonunda UkrTürk’ün sorularını yanıtlayan Büyükelçi Mehmet Samsar Türk damak tadının Kiev’de tanıtılmasından dolayı duyduğu mutluluğu ifade ederken,  Türk kültürünü anlatan bu ve benzeri etkinliklerin önümüzdeki dönemde de sıklıkla tekrarlanacağını kaydetti.

Etkinlikten fotoğraflar için tıklayın (Fotoğraflar ZIP formatında kaydedilmiştir)

F.Serkan BAĞ

GD Star Rating
loading...
GD Star Rating
loading...
Ukrayna'da bir ilk, Türk mutfağı "Türk Yemekleri Festivali"nde tanıtıldı (Fotoğraflar), 9.8 out of 10 based on 4 ratings

Short URL: http://ukrturk.net/?p=8004

Posted by on Feb 24 2012. Filed under Diğer, Haberler, Kültür Sanat, Ukrayna'daki Türk Toplumu. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

You must be logged in to post a comment Login

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google

Photo Gallery

Log in