$  28.000 UAH /  28.200 UAH  31.950 UAH /  32.650 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Büyükelçi Sybiha, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı ziyaret etti

Çanakkale’ye gezi amacı ile gelen Ukrayna Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a nezaket ziyaretinde bulundu.
Ziyarette Büyükelçi Sybiha’ya Ukrayna İstanbul Başkonsolosu Andre Gaman ve Ukrayna Çanakkale Fahri Konsolosu Mehmet Işık eşlik etti.

Türkiye ve Ukrayna arasındaki ikili ilişkilerin görüşüldüğü ziyarette konuşan Büyükelçi Sybiha; Son yıllarda Türkiye ile olan ticari hacmimiz % 19’luk bir büyüme gösterdi. Biz sadece devlet ilişkilerinin değil, halkın da iç içe olmasını istiyoruz. Ukrayna ile Türkiye arasında vize ve pasaport olmayışı birbirimize ne kadar güvendiğimizin de bir göstergesidir” dedi. İkili ilişkilerin öneminden de bahseden Büyükelçi Sybiha; “Bir kentimiz ile sizin kentinizin kardeş kent olmasını istiyoruz” dedi.
Çanakkale ile ilgili görüşlerini de paylaşan Sybiha; “Sizin gibi efsanevi bir Belediye Başkanı ile görüşmek benim için büyük bir memnuniyet. Çünkü vatandaşlarınızın güvenini kazanıp üst üste Belediye Başkanı seçilmişsiniz. Bunun için sizi tebrik ediyorum. Şehirdeki düzeni de gördüm, onun için de ayrı olarak sizi tebrik ediyorum. Şehre ilk bakışta aşık oluyorsunuz. İlk defa geldim, ama bundan sonra da ailem ile birlikte gelmek istiyorum” dedi.
Ziyaret nedeni ile memnuniyetini dile getiren Başkan Gökhan ise; “İlk gelişinde Çanakkale hakkında bun kadar güzel duygular hissetmeniz nedeni ile büyük mutluluk duydum. Çanakkale tarihi ve coğrafi olarak önemli bir merkezdir. Arkeolojik çağlardan yakın çağlara kadar birçok tarihi olay Çanakkale toprakları üzerinde olmuştur. Birçok antik kent de bu topraklar üzerinde yer alır. Coğrafi açıdan da iki adamız ve boğazımız var. Çanakkale Marmara ve Ege Denizinin buluştuğu bir yerde bulunuyor. İlin yüzde 60’ına yakını Avrupa’da yer alıyor. Peynir ve domates gibi birçok marka ürünü de bulunuyor. Dolayısı ile güzel bir coğrafyada yaşıyoruz” dedi.
Sohbet ortamında geçen ziyarette Büyükelçi Sybiha Başkan Gökhan’a çeşitli hediyeler takdim ederken, Başkan Gökhan ise kahve takımı ve içerisinde eski Çanakkale fotoğraflarının yer aldığı kitapçığı hediye etti. Ziyaret hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.

Kaynak: Çanakkale Belediyesi internet sitesi

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.