$  26.250 UAH /  26.500 UAH  30.500 UAH /  31.100 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Harkov Belediyesi heyeti Gaziantep’i ziyaret etti ‘hedef ekonomik işbirliği’

Dünya’nın 20 ülkesinden 22 kardeş şehri olan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Ukrayna’nın Kharkiv Belediyesi yetkilileriyle önemli bir işbirliğine imza attı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kharkiv Belediyesi Yatırım İşleri Daire Başkanlığı temsilcileri, Ukrayna parlamento meclisinden milletvekilleri ve tekstil alanında faaliyet gösteren iş adamlarından oluşan heyet, temaslarda bulunmak üzere Gaziantep’e geldi.

Kharkivli yetkililer, Gaziantep Organize Sanayi Bölge (GOSB) Başkanı Deniz Köken, Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Başkanı Beyhan Hıdıroğlu ve Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Genel Sekreteri Kürşat Göncü ile görüşerek ticari anlamda her iki şehre katkı sağlayacak konularda fikir alışverişlerinde bulundu.

GOSB fabrika ziyaretlerinden memnun kalan heyet, Gaziantep’in ticaret hacminin büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirterek, Gaziantepli idareci ve iş adamlarını, yakın bir zamanda Kharkiv Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenecek Uluslararası Tekstil Fuarına davet etti.

Fuarla tekstil alanında çalışan diğer iş adamlarıyla önemli görüşmeler yapılabileceğini belirten yetkililer, ticari anlamda daha fazla yol alınabileceğini dile getirerek, ilişkilerin gelişmesine yönelik bu ziyaretin ilk adım olduğunu ifade etti.

Heyet, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin’e ve ziyarette emeği geçen herkese teşekkür etti.

Haberler.com

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.