$  26.800 UAH /  27.000 UAH  30.100 UAH /  30.450 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

İkili ilişkilerde önemli bir etkinlik daha, ‘Türkiye – Ukrayna: Sınırları Aşan İşbirliği’ Forumu 20 Aralık’ta

Kiev, Ukrayna – Türkiye ilişkileri için önemli bir etkinliğe daha ev sahipliği yapıyor.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan (DEİK) yapılan açıklamaya göre, “Türkiye – Ukrayna: Sınırları Aşan İşbirliği” başlıklı İş Forumu 20 Aralık 2019 tarihinde düzenlenecek.

Konu ile ilgili olarak UkrTürk’e konuşan DEİK Ukrayna Türkiye İş Konseyi Başkanı Rasim Bekmezci, 20 Aralık’ta düzenlenecek forumun girişimciler için önemine değindi.

‘İşadamlarımız Ukrayna’da yatırım yapmak ve iş kurmak için izlenmesi gereken yolları, pazarın dinamiklerini, risklerini ve getirilerini ilk ağızdan öğrenme imkanına sahip olacaklar.’ diye konuşan Bekmezci, iş çevreleri ve idari yönetim temsilcileri ilişki içinde olmanın girişimciler için büyük önem taşıdığının altını çizerken, DEİK olarak bu tür etkinlikleri düzenlemeye devam edeceklerini ifade etti.

Foruma Türkiye’den şirketlerin yanı sıra, Ukraynalı şirketlerin de katılacağını belirten Rasim Bekmezci, Ukrayna’da faaliyet gösteren Türk girişimcilerinin Sanayi ve Ticaret Odası üzerinden foruma katılabileceklerini kaydetti.

Öte yadan DEİK yapılan açıklamada etkinlikle ilgili olarak şöyle denildi:

’20 Aralık 2019 tarihinde Kiev’de Ukrayna Ticaret ve Sanayi Odası binasında (Adres:Velyka Zhytomyrska Str. 33) “Türkiye – Ukrayna: Sınırları Aşan İşbirliği” başlıklı İş Forumu düzenlenecek olup, bu vesileyle 19 – 21 Aralık 2019 tarihlerinde Türkiye – Ukrayna İş Konseyi tarafından Kiev’e bir heyet ziyareti yapılması planlanmaktadır.

İş Konseyi karşı ülke kuruluşı olan Ukrayna Ticaret ve Sanayi Odası iş birliğinde gerçekleştirilecek olan etkinliğe T.C. Kiev Büyükelçisi Sayın Yağmur Ahmet Güldere, Ukrayna Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Gennadiy Chyzhykov, Ukrayna Ekonomik Kalkınma, Ticaret ve Tarım Bakanlığı, Ukrayna Yatırımların Teşviki Ofisi “UkraineInvest”, Ukrayna Devlet Varlık Fonu ve diğer resmi kurum yetkililerin yanı sıra, Türkiye ve Ukrayna özel sektör temsilcilerinin katılımı öngörülmektedir.

Ülkelerimiz arasındaki ticari ve ekonomik işbirliğinde yeni imkanlar ve potansiyel gelişme alanları, Serbest Ticaret Anlaşması (STA) süreci, Ukrayna’da özelleştirme ve toprak reformu, tarım, enerji ve altyapı başta olmakla, stratejik sektörlerde işbirliği fırsatları ve diğer konuların masaya yatırılacağı toplantı sırasında Türk ve Ukrayna firma ve kurum temsilcileri karşılıklı görüşme olanağı bulacaklardır.

Konu başlıkları ve konuşmacıların yer aldığı ayrıntılı forum programı ile ilgli çalışmalar devam etmekte olup, güncel program katılımcılarımıza bilahare iletilecek ve DEİK internet sitesinde yayınlanacaktır.

Bu çerçevede, DEİK Türkiye – Ukrayna İş Konseyi tarafından düzenlenecek olan Kiev heyet ziyaretinde yer almak isteyen üyelerimizin, 12 Aralık 2019 Perşembe günü saat 12:00’ye kadar https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/1104/13996internet bağlantısında yer alan formu eksiksiz doldurarak, kayıt yaptırmaları ve katılım ücretini yatırmaları gerekmektedir.

Alle Design

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.