$  27.130 UAH /  27.400 UAH  30.680 UAH /  31.000 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

UTUOD – Azerbaycan Gençler Teşkilatı anlaşma imzaladı, öğrenci dernekleri birlikte hareket edecek

Altı yıl önce kurulan Ukrayna’daki ilk öğrenci derneği UTUOD, Azerbaycan Ukrayna’daki öğrenci derneği (Azerbaycan Gençler Teşkilatı) ile işbirliği anlaşması imzaladı

Azerbaycan Gençler Teşkilatı’nın  evsahipliğinde dernek ofislerinde gerçekleştirilen toplantıda, Azeri tarafından Dernek Başkanı Azar Aneti ve üyeleri, UTUOD tarafından ise UTUOD Onursal Başkanı Erhan Baydı, UTUOD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kavlak ile Başkan Yardımcısı Seyit Coşkun ve Genel Sekreter Remzi Sürtücü hazır bulundu..

UTUOD’un iki dönemdir başkanlığını yürüten, bu seneden itibaren ise onursal başkanlık görevi ile çalışmalara katkıda bulunan Erhan Baydı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın altı yıl önceki Ukrayna ziyareti sırasındaki telkinleri ile kurulan UTUOD’un geçen bu sürede büyük yol aldığını söyledi.

UkrTürk’e açıklamalarda bulunan Baydı, “Bugün burada Azeri kardeşlerimizin davetiyle gerçekleştirdiğimiz toplantıda bir takım kararlar aldık. Netice itibariyle  iki komşu ve dost ülke Türkiye ve Azerbaycan’ın, yine bu iki ülkeye çok da yabancı olmayan Ukrayna’da öğrenim gören evlatları olarak, birlikte faaliyette bulunma noktasında prensipte anlaştık. Önümüzdeki günlerde tekrar birleşip, her iki tarafın da tam kadro yönetim kurulu olarak katılımı ile buluşma sağlayıp önümüzdeki dönemde gerçekleştireceğimiz etkinlik organizasyonlarında birlikte yapacağımız çalışmalarla ilgili kararlar alacağız”

Yeni merkezimizle tüm öğrencilerimize daha yakınız

“ Azeri kardeşlerimizle birlikte kullanabileceğimiz, merkezde, ulaşımı kolay bir ofis merkezi olması bizler için mutluluk verici. Bu seneye kadar KPİ’nin bizlere sağladığı bir öğrenci temsilci ofisinde faaliyetlerimizi yürütmeye çalışıyor, bu konuda sıkıntı yaşıyorduk. Bir çok öğrencimizle temas sağlamakta zorlanırken, UTUOD gibi bir kurumun tek bir üniversitenin bünyesindeymiş görüntüsü vermesi bizlere sıkıntı yaşatıyordu. Fakat bundan böyle Ukrayna’da, başta başkent Kiev’de öğrenim gören arkadaşlarımız olmak üzere, her öğrenciye hitap eden, herkesin her an kolay bir şekilde ulaşabilecekleri bir dernek ofisini kazandırmış olacağız. Umarım bu birliktelik tarihten bu yana olduğu gibi hepimize faydalı ve hayırlı olur.” diye konuştu.

Buluşma ve kaynaşma toplantısında Türkiye ve Azerbaycan kültürünün, bu birleşimden sonra çok daha iyi tanıtabileceği ve her iki ülkenin burada yaşayan ve öğrenim gören öğrencilerinin yaşadığı sorunlar ile çözümleri konusunda ortak hareket etmenin faydaları üzerine konuşuldu.

“Birlikten kuvvet doğar”

Güçlü yapılanması ve ses getiren faaliyetleri ile tanınan  UTUOD  ve Azeri Gençler Teşkilatı’nın birlikte hareket etmesinin, iki ülke öğrencilerinin kaynaşmasına olanak sağlanmasının yanı sıra, sorunlarının çözümü açısından kayda değer sonuçları da beraberinde getirmesi bekleniyor.

Kaynak:

UTUOD

Alle Design

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.