$  26.800 UAH /  27.000 UAH  29.450 UAH /  29.950 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Yatırımcılar için önemli haber, ‘iş dünyasını koruma komisyonu’ kuruldu, başına Başbakan geçti

Yeni kurulan iş dünyasını koruma komisyonu’nun başına Başbakan geçti.

Ukrayna’nın yatırım ikliminin iyileştirilmesi için adımlar atan yeni hükümet, ‘İş Koruma Komisyonu’ (İş Dünyasını Koruma Komisyonu) adıyla bir komisyon kurdu.

Bakanlar Kurulu’nun resmi internet sitesinde yayınlanan metine göre, komisyona Başbakan Oleksei Gonçaruk başkanlık edecek.

Komisyonun sekreterliğini, Bakanlar Kurulu baş danışmanının yapacağı bildirilirken, kurumun üyeleri arasında Adalet Bakan Yardımcısı, İçişleri Bakan Yardımcısı, Ekonomi Bakan Yardımcısı ile SBU Başkan Yardımcısı, Devlet Soruşturma Bürosu Müdür Yardımcısı ile Merkez Bankası başkan Yardımcısı, Ulusal Yatırım Komitesi Sekreteri ve iş ombudsmanı yer alacak.

Ülkenin yatırım ikliminin iyileştirilmesi için faaliyet gösterecek olan komisyonun, iş dünyasından gelecek şikayetleri değerlendireceği; öte yandan iş dünyasınaı iktidardan gelebilecek yasa dışı baskılardan korumak için faaliyet göstereceği bildirildi.

İş Koruma Komisyonu’nun, şikayetleri incelemek için, konuyu üç iş günü içinde iş ombudsmanın değerlendirmesine sunması gerekecek.

Değerlendirme ardından, şikayet konusunun incelenmeye başlanacağı ve sonucun Bakanlar Kurulu sitesinde yayınlanacağı bildiriliyor.

Komisyon, yasa dışı işlem yapan devlet organları, yerel yönetimler ve devlet memurlarını3, yasal sorumluluk altına alma yetkisine sahip bulunuyor.

Bakanlar Kurulu internet sitesi

UKRTURK.NET KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILAMAZ

Alle Design

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.