$  27.000 UAH /  27.300 UAH  30.250 UAH /  30.700 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

AB bırakmıyor, “şimdi olmazsa baharda imzalarız”

Stefan-Fule ukraineAvrupa Birliği Komisyonu’nun Genişlemeden Sorumlu Komiseri Stefan Fule, Ukrayna ile Ortaklık Anlaşması’nın bir kez daha gündeme gelebileceğini söyledi.

Segodnya’nın haberine göre, Ortaklık Anlaşması bahar ayında yapılması düşünülen Ukrayna – AB Zirvesi’nde yeniden gündeme gelebilir.

Konu ile ilgili açıklama Avrupa Birliği Komisyonu’nun Genişlemeden Sorum Komiseri Stefan Fule’den geldi.

“ Ortaklık Anlaşması’nın imzalanması için bir sonraki şansın Ukrayna – AB olduğunu görmek için bilimadamı olmanıza gerek yok” diye konuşan Fule şunları söyledi:

“Anlaşmanın imzalanması için bir sonraki şansın Ukrayna – AB Zirvesi olduğunu görmek için bilimadamı olmanıza gerek yok. Zirvenin tarihi şimdilik belli olmamakla birlikte kış sonunda, baharın başında yapılmasını düşünüyoruz.”

“Ukrayna durmak  istedi , bu karara saygı duyuyoruz”

“Ukrayna durmak istedi, biz de bu karara saygı duyuyoruz. Ortaklık Anlaşması’nın öngörüdğü modernizasyonun ertelenmesinin bazı etkileri olacaktır. Bu duraksamanın belirli olmayan bir süre, ya da sonsuza kadar sürmesini istemiyoruz. Biz Ukrayna’ya sorunlarını çözmesi için gereken zamanı vermek istiyoruz” diye Avrupa Birliği Komiseri Fule sözlerine şöyle devam etti.

“Önemli olan kapıların açık olması, biz Ukrayna halkından vazgeçmiyoruz, biz Ukrayna halkının Avrupa’ya yöneliminden vazgeçmiyoruz.”

Ukrayna’nın durumu 28 – 29 Kasım tarihleri arasında Litvanya’nın başkenti Vilnius’ta düzenlenecek “Doğu İşbirliği” görüşmelerinde bir kez daha gündeme gelecek.

http://www.segodnya.ua/politics/pnews/ukraina-poluchila-vtoroy-shans-podpisat-associaciyu-s-es-477060.html

Alle Design

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.