$  27.800 UAH /  28.150 UAH  31.750 UAH /  32.150 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

AGİT Ukrayna Gözlem Misyonu Başkanı Ertuğrul Apakan Türk işadamları ile bir araya geldi

_MG_0333-1-2Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Ukrayna Özel Gözlem Misyonu Başkanı Büyükelçi Ertuğrul Apakan, Kiev’de Türk iş dünyasının temsilcileri ile bir araya geldi.
Türkiye Ukrayna Sanayiciler ve İşadamları Birliği (TUİB) tarafından Kiev’deki Hilton Oteli’nde düzenlenen toplantıda söz alan Apakan,  Türk işadamları ile bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade etti.
Ukrayna’ya güvendiklerinin altını çizen Apakan, barışın tesis edilmesi ve korunması için AGİT’in üzerine düşen sorumluluğun arttığını kaydederken, sorunun çözümüne olan inançlarının tam olduğunu söyledi.
_MG_0196-1Toplantıda bir konuşma yapan Kiev Büyükelçisi Yönet Can Tezel ise, Ukrayna’daki duruma ilişkin olarak ‘ihtiyatlı iyimserlik’ içinde olduklarını, krizin çözümüne olan inançlarını koruduklarını belirtti.
Büyükelçi Tezel, konuşmasında Türk iş dünyasının Ukrayna’daki yatırımlarına devam etmelerinin önemini bir kez daha yineledi.
_MG_0559-1-2Toplantıya Ertuğrul Apakan’ın yanı sıra, Kiev Büyükelçisi Yönet Can Tezel, Kiev Büyükelçiliği çalışanları, BDDK Eski Başkanı ve Ukrayna hükümetinin finans danışmanı Engin Akçakoca ile DEİK Türkiye Ukrayna İş Konseyi Başkanı Ruşen Çetin de iştirak ettiler.
UkrTürk
F.Serkan BAĞ
Alle Design

About The Author

Related posts

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.