$  26.600 UAH /  26.800 UAH  29.950 UAH /  30.400 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Başbakan AGİT toplantısında konuştu “protestolar gelişen demokrasilerde normaldir”

nikoai azarovBaşbakan Nikolay Azarov’dan Kiev’de düzenlenen Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Bakanlar Konseyi toplantısında çarpıcı açıklamalar.

Korrespondent’in haberine göre 5 Aralık 2013 Perşembe günü Kiev’de başlayan AGİT Bakanlar Konseyi toplantısında bir konuşma yapan Başbakan Azarov, Ukrayna’daki protesto gösterilerinin “normal” olduğunu söyledi.

“İnsanların protestolarını ifade etmek için sokaklara çıkması normaldir” diye konuşan Azarov şöyle konuştu:

“Protesto gösterileri – iktidarın kararından ya da başka problemlerden dolayı memnun olmayan insanların protestolarını dile getirmek için sokağa çıkmaları gelişmekte olan ülkelerde normal belirtilerdir”

“Anlayışla karşılıyoruz”

“Bu gösteriler, hükümetin Ortaklık Anlaşması hazırlık görüşmelerini durdurma kararı alması ile bağlantılı.  Anlayışla karşılıyoruz. Protestoların barışçıl karakteri taşıması için elimizden geleni yapacağız”

Konuşmasında bazı politikacıların gösterileri hükümetle mücadele için kullandığını ifade eden Başbakan Azarov,  “Ukrayna’da hükümetin değişmesi  seçimler yolu ile gerçekleşmelidir.” diye konuştu.

Göstericiler arasında bazı radikal grupların olduğuna dikkati çeken Azarov, kamu binalarını işgal eden kişilerin de bu gruplar içinden çıktığını söyledi.

“Geçici sorunlar çözülecektir” diye konuşan Azarov, “bu kişiler yasaları çiğniyorlar, bu Avrupalı bir yol değildir, kendilerini konunun masada çözmeye çağırıyoruz” dedi.

UKRTURK.NET sitesi kaynak gösterilmeden kullanılamaz

http://korrespondent.net/ukraine/politics/3274499-azarov-nazval-aktsyy-protesta-normalnym-yavlenyem

Alle Design

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.