$  26.600 UAH /  26.800 UAH  29.950 UAH /  30.400 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Davutoğlu Kiev’e geldi, AGİT Bakanlar Konseyi toplantısı başlıyor

davutoglu kievDışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, bugün ve yarın Ukrayna’nın başkenti Kiev’de düzenlenecek Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Bakanlar Konseyi toplantısına katılmak için Ukrayna’nın başkenti Kiev’e geldi.

Kiev’e Brüksel’den gelen Ahmet Davutoğlu, havalimanında Ukrayna Hükümeti yetkilileri, Türkiye’nin Kiev Büyükelçisi Mehmet Samsar, AGİT Daimi Temsilcisi Büyükelçi Tacan İldem ve Kiev Büyükelçiliği mensupları tarafından karşılandı.

Davutoğlu, Borispil Havalimanı’nda uçaktan iner inmez İsveç Dışişleri Bakanı Carl Bildt ile görüştü.

Davutoğlu ayaküstü İsveçli meslektaşı ile bir müddet sohbet ettikten sonra Borispil Havalimanı’ndan ayrıldı. Davutoğlu’nun iştirak edeceği AGİT Bakanlar Konseyi Toplantısı’nda, Helsinki Nihai Senedi’nin imzalanmasının 40. yıldönümüne denk gelen 2015’e varan süreçte, sınır aşan tehditlerle mücadele, yayılmanın önlenmesi, hoşgörü ve ayrım gözetmeme ve enerji ile bağlantılı faaliyetlerin çevresel etkileri gibi AGİT’in üç boyutunu ilgilendiren konular ele alınacak.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Toplantıda ayrıca, komşu coğrafyamızda, ülkemizin güvenlik ve istikrarını da yakından ilgilendiren Yukarı Karabağ, Abhazya/Güney Osetya ve Transdinyester gibi ihtilafların çözümüne yönelik çabalar gündemde olacaktır” denildi.

Bakan Davutoğlu, toplantı çerçevesinde bazı mevkidaşlarıyla ikili görüşmeler de gerçekleştirecek.

http://ukraynahaber.com/index.php?option=com_k2&view=item&id=3437:_agit_kiev_&Itemid=197

Yunus Erdoğdu

CİHAN Haber Ajansı Ukrayna Muhabiri

Alle Design

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.