$  27.850 UAH /  28.250 UAH  31.720 UAH /  32.180 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Başbakan Davutoğlu Ukrayna’ya geldi, işte ziyaret gündemi

davutoglu kiev 2Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Ahmet Davutoğlu, Ukrayna’ya geldi.

Haberler.com’da yayınlanan habere göre Davutoğlu özel uçak “TUR” ile TSİ 9.55’te Ukrayna’nın başkenti Kiev’e geldi.

Davutoğlu ile beraberindekileri, Borispol Havalimanı’nda, Türkiye’nin Kiev Büyükelçisi Yönet Can Tezel ve diğer yetkililer karşıladı. Yöresel kıyafetler giyen gençler Davutoğlu’na çiçek taktim etti.

Başbakan Davutoğlu ile Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak da Ukrayna’ya geldi.

Ukrayna Başbakanı Arseniy Yatsenyuk’un daveti üzerine Ukrayna’ya gelen Davutoğlu’nun ziyaret kapsamında Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko tarafından kabul edilmesi, Ukrayna Parlamentosu Başkanı Volodomir Groysman ve Başbakan Arseniy Yatsenyuk ile görüşmelerde bulunması bekleniyor.

Başbakan Davutoğlu ziyareti sırasında Kırım Tatarlarının lideri Ukrayna Milletvekili Mustafa Kırımoğlu’nu, Ahıska ve Gökoğuz Türkleri’nin temsilcilerini, AGİT Ukraya Özel Gözlem Misyonu Başkanı Büyükelçi Ertuğrul Apakan’ı kabul edeceği bildiriliyor.

Ziyaret kapsamında, iki ülke arasındaki stratejik ortaklık çerçevesinde ikili ilişkiler kapsamlı şekilde ele alınması bekleniyor.
Başbakanlık

Alle Design

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.