$  26.600 UAH /  26.800 UAH  29.950 UAH /  30.400 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Bölgeler Partisi sokağa iniyor, Devlet Başkanı’na destek mitingi başlıyor

bolgeler partisi miting 1Ukrayna’nın Avrupa Birliği ile “Ortaklık Anlaşması” imzalanma sürecini askıya alması sonrası başlayan olaylar sürüyor.

Ağırlıklı olarak Başkent Kiev’de yaşanan gösteriler, Bağımsızlık Meydanı ve Kreşatik Caddesi üzerinde yoğunluk kazanırken, gösterilerde ön safları muhalefet partileri alıyor.

Hükümet ve Devlet Başkanı’nın istifasını isteyen göstericilerin kapattığı Kreşatik Caddesi ve Bağımsızlık Meydanı’ndan çekilen güvenlik güçleri, kamu ve hükümet binaların etrafında toplanmış durumda.

Olayların yaşandığı hafta sonunun aksine, Kiev Pazartesi gününü sakin geçirdi. Salı günü sabahına da sakin uyanan başkentte tansiyonun düştüğü bildiriliyor.

“Devlet Başkanı’na süresiz destek”

Olayların başlamasından bu yana sokaktan uzak duran Bölgeler Partisi, Devlet Başkanı Viktor Yanukoviç’e destek mitingine hazırlanıyor.

RBK Ukraine’nin haberine göre, Bölgeler Partisi taraftarları dün akşamdan itibaren Marinskiy Park ve çevresinde toplanmaya başladı.

Konu ile iligili olarak bir açıklama yapan Bölgeler Partisi Milletvekili Y. Boldırev, “bugün Marinskit Park’ı aldık. Buradan Devlet Başkanı ve partimiz için süresiz destek gösterilerine başladığımızı açıklıyoruz” diye konuştu.

Boldirev konuşmasında hükümetii ele geçirmek için yapılacak girişmlere izin vermeyeceklerini söyledi.

http://www.rbc.ua/rus/news/politics/pr-zayavila-o-nachale-bessrochnoy-aktsii-v-podderzhku-prezidenta-03122013083900

Fotograf: http://www.rbc.ua/

Alle Design

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.