$  27.800 UAH /  28.100 UAH  31.630 UAH /  31.980 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Büyükelçi Sybiha, EkoAvrasya Derneği’ni kabul etti

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Andriy Sybiha, Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği (EkoAvrasya) yönetimi ile bir araya geldi.

Kırım Haber Ajansı’nda (QHA) yayınlanan habere göre, Ukrayna ile Türkiye arasındaki ekonomik ilişkilerin 27. yıl dönümü nedeniyle yuvarlak masa toplantısının düzenlenmesi konusunda anlaşmaya varıldı.

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçiliği’nin sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada, görüşme sırasında tarafların, Ukrayna ile Türkiye arasındaki ekonomik ilişkilerde elde edilen başarıları özetlemek ve perspektifleri belirlemek için iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin 27. yıl dönümü nedeniyle yuvarlak masa toplantısı düzenleme konusunda anlaştığı belirtildi.

Türkiye ile Avrasya ülkeleri arasında mevcut ilişkilerin her alanda en ileriye götürülmesini, bu bağlamda ülkemizle bölge ülkeleri arasında özellikle eğitim, kültür ve ticaret konularında yakınlaşmayı sağlayabilecek faaliyetlerin organize edilmesini ve desteklenmesini amaç  edinen EkoAvrasya Derneği, bir süredir Ukrayna’da da faaliyet gösteriyor.

 

Alle Design

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.