$  27.800 UAH /  28.100 UAH  31.630 UAH /  31.980 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Büyükelçi Tezel: ‘Türk şirketlerinin başarılarını görmekten memnunuz’

ytezelprint1Türkiye’nin Kiev Büyükelçisi Yönet Can Tezel, Ukrayna’daki Türk firmalarının başarılarından memnun olduklarını belirterek, Türk girişimcilerinin pek çoğunun, Doğu Avrupa’daki kriz ortamını fırsat dönüştürmeyi başardığını söyledi. Büyükelçi Tezel, kendilerinin, Ukrayna yönetiminden, Ukrayna’da eşit rekabet şartlarının sunulmasının sağlanması konusunda çabalarının süreceğini belirtti.

Avrasya-haber.com’da yayınlanan habere göre Büyükelçi Tezel, Büyükelçilik Müsteşarı Emre Manav ile birlikte, Ukrayna’da 2008 yılından bu yana reklamcılık, dijital baskı ve offset baskıları alanında öncü bir isim haline gelen Print Center firmasını ziyaret etti. Print Center Firması Başkanı Erkan Sarıtaş, bu ziyaret vesilesiyle, kapılarını basın mensuplarına açtı.

ytezelprint3Print Center: İyi Kaliteyi, Uygun Fiyatla Sunuyoruz

Ziyarette Büyükelçi Tezel’e bilgi veren Erkan Sarıtaş, firmanın reklamcılık, dijital baskı ve offset baskıları ile tabela ve stand çalışmaları yaptığını belirterek, Media Center reklam ajansı ve Print Center baskı merkeziyle müşterilere komple çözümler sunduklarını kaydetti.

Hizmet politikası konusunda da değerlendirmede bulunan Sarıtaş, ürün ve hizmet yelpazelerinin çok geniş olduğunu kaydetti. Erkan Sarıtaş, “Müşterilerimize her zaman iyi kaliteyi uygun fiyat ve kaliteli hizmet ile sunmaya özen gösteriyoruz, bunun için deneyimli personel ve yüksek baskı kalitesine ve hızına sahip ekipmanlar ile çalışıyor, sürekli yenilikleri takip ederek müşterilerimize sunuyoruz”, diye konuştu.

ytezelprint5“Kriz Şartlarında Büyümeyi Başardık”

Ukrayna’daki kriz şartlarında pek çok kuruluş küçülme politikası izlerken kendilerinin tam tersine büyümeyi başardıklarını aktaran Erkan Sarıtaş, önümüzdeki günlerde, Kiev’in merkezinde ikinci bir ofisi açacaklarını belirtti.

Büyükelçi Tezel: “Ukrayna’da Türkiye’ye Bakış Çok Olumlu”

Ziyaretten memnun kaldığını belirten Büyükelçi Tezel, Türk girişimcilerin büyük bölümünün, pek çok yabancı girişimcinin aksine, kriz şartlarında mücadeleyi sürdürdüğünü ve bundan başarıyla çıktığını görmekten mutlu olduğunu ifade etti.

Ukraynalılar’ın, eski Sovyetler Birliği’nin parçası olan diğer pek çok ülkenin halklarından farklı olarak Batı ülkelerine sık sık gidip geldiğini ve Batı kalitesiyle tanışma imkanı olduğunu belirten Büyükelçi Tezel, pek çok Türk firmasının, bu şartlarda Ukraynalılar’ın beğenisini kazanmış olmasının önemli olduğunun altını çizdi.

Türkiye’nin ve Türk ürünlerinin Ukrayna’da olumlu bir imaja sahip olduğunu belirten Tezel, Ukraynalılar’ın bu nedenle Türk ürünlerine daha ilk baştan olumlu yakşaltıklarını, yani, daha baştan büyük kredi verdiklerini kaydetti. Büyükelçi, Ukrayna’da iş yapmak isteyen diğer türk girişimcilerin de, bu olumlu krediyi iyi değerlendirmeleri gerektiğini vurguladı.

Ukrayna’da bütün risklere rağmen yönetişim alanında iyiye doğru bir gidişin olduğunu belirten Büyükelçi Tezel, kendilerinin, Ukrayna’da eşit rekabet şartlarının sağlanması konusunda Ukrayna yönetimi nezdindeki girişimlerinin süreceğini kaydetti.

Büyükelçi Tezel, bundan sonra da Türk firmalarına yönelik ziyaretlerinin süreceğini belirtti.

Kaynak:
Avrasya-Haber.com

Printcenter iletisim:

0 44 466 40 50

0 93 040 08 78

Alle Design

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.