$  27.000 UAH /  27.300 UAH  30.250 UAH /  30.750 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Cumhuriyetimizin 95’inci yılı Kiev’de kutlandı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95’inci yıldönümü, Türkiye Cumhuriyeti Kiev Büyükelçiliği’nin düzenlediği resepsiyonla kutlandı.

Ukrayna başkentindeki Kiev Hilton Otel’de düzenlenen resepsiyona, aralarında Ukrayna Başbakan Birinci Yardımcısı Stepan Kubiv, Ukrayna Milletvekili ve Kırım Tatar Lider Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, KTMM Başkanı Rıfat Çubarov, AGİT Ukrayna Özel Gözlem Misyonu Başkanı ve Dışişleri Bakanlığı eski Müsteşarı Ertuğrul Apakan’ın da aralarında bulunduğu, Kiev’de görev yapan yabancı diplomatlar ve Türk iş insanları katıldı.

Türkiye Cumhuriyeti Kiev Büyükelçisi Yönet Can Tezel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim Mesajı’nı okuduktan sonra, kendisinin Ukrayna’ya geldiği dönemden bu yana Ukrayna’nın pek çok alanda iyiye gittiğini ve Türkiye’nin her dönemde Ukrayna’nın toprak bütünlüğüne destek verdiğini belirtti.

Etkinlikte konuşma yapan Ukrayna Başbakan Birinci Yardımcısı Stepan Kubiv ise, Türkiye’yle Ukrayna arasındaki ticaretin artmasını umduklarını ve Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko’nun önümüzdeki günlerde Türkiye’yi ziyaret edeceğini belirterek, Türkiye’ye Ukrayna’ya verdiği destekten ötürü teşekkür etti.

Öte yandan Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, Türkiye Cumhuriyetin kuruluşunun 95’inci yıldönümü dolayısıyla sosyal medya hesabı Twitter’de tebrik mesajı paylaştı.

Poroşenko: “Türk dostlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlarım! Ülkenize barış, refah ve esenlik temenni ederim. Türkiye’nin bağımsızlığı uğruna canlarını feda eden şehitlere rahmet dilerim.” ifadeleri kullandı.

Fotoğraf: Kırım Haber Ajansı (QHA)

Haber kaynağı: Haberler.com / DHA (Deniz Berktay)

Alle Design

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.