$  27.000 UAH /  27.300 UAH  30.600 UAH /  30.950 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Cumhuriyetin 91’inci yıldönümü Kiev’de kutlandı

Cumhuriyet bayrami 2014 1Türkiye Cumhuriyeti’nin 91’inci yıldönümü Ukrayna’nın başkenti Kiev’de kutlandı.

Kiev Büyükelçisi Yönet Can Tezel ve eşi Bayan Ave Brigader-Tezel’in ev sahipliğinde gerçekleşen tören Kiev’deki Hilton Oteli’nde düzenlendi.

Ukraynalı üst düzey devlet yetkilileri ile büyükelçiler, yabancı misyon şefleri, akademisyenler, sanatçılar, Türk sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, farklı dinlerin temsilcileri,  işadamları, öğrenciler ve büyükelçilik personeli ile basın mensuplarının katıldığı törene ilgi yoğundu.

Ukrayna’nın ilk devlet başkanı Leonid Kravçuk ile Ukrayna milletvekili Kırım Tatarları’nın efsanevi lideri Mustafa Abdulcemil Kırımoğlu ve Kırım Tatar kökenli ünlü Ukraynalı sanatçı Cemala’nın da katıldığı tören, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın  mesajının okunması ile başladı.

Cumhuriyet bayrami 2014 2Kutlama mesajının ardından bir konuşma yapan Büyükelçi Yönet Can Tezel , “Karaman’daki maden kazası dolayısıyla bu buruk bir gece bizim için maalesef. Ancak bu burukluğu cumhuriyete olan saygımızla beraber hissediyoruz. Cumhuriyetin bize kazandırdıklarını ve bu çizgide evrensel değerlerle güçlendirip daha ileri standartlara ulaşma hedefimizin isabetini de Türkiye’nin etrafındaki gelişmeleri görünce daha iyi takdir ediyoruz bugün.” dedi.

Büyükelçi Yönet Can Tezel’in konuşması için tıklayın

Fotoğrafların tamamı için tıklayın

 

Alle Design

About The Author

Related posts