$  26.650 UAH /  26.850 UAH  29.700 UAH /  30.150 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Devlet Başkanı halka seslendi, ‘salgında üç senaryo var’ (video)

Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenski, koronavirüs salgını ile ilgili olarak üç senaryonun bulunduğunu söyledi.

29 Mart akşamı ‘ulusal sesleniş konuşması’ yapan Zelenski, korona virüs salgını ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Salgın ile ilgili olarak üç farklı senaryonun söz konusu olduğunu ifade eden Zelenski’nin konuşmasından satır başları şöyle.

“Güneşli hava, parklar, plajlar, mangal” bekleyebilir, çünkü bunların hiçbiri sağlık ve yaşamla karşılaştırıldığında hiçbir şey değil.’

Üç senaryo

“Bugün aslında üç senaryo var. Birinci senaryoda,  koronavirüslü kişilerin % 3 ila 5’i aynı anda hastalanıyor. Bunlar çok acı verici rakamlar ama böyle bir senaryo felaket değil. Bu nedenle, toparlanmalı ve disiplinli olmalıyız: kendimizi izole etmeye devam etmeli, hijyen kurallarına uymalı ve gereksiz yere dışarı çıkmamalıyız. Sonra bu fırtınada hayatta kalacağız ”

Devlet Başkanı’na göre, ikinci senaryo, aynı anda kişilerin yüzde 25’nin hasta olması, üçüncü  senaryo ise aynı anda yüzde 50 ve üstünün hastalanması.

Devlet başkanı bu iki durumla ilgili olarak şöyle konuştu:

“İkinci ve hatta üçüncü senaryoya, tıbbi sistemimiz dayanamaz. Doktorlarımız pek çok hastanın eşzamanlı tedavisine dayanamaz.’

Çin’den malzeme geliyor

Devlet Başkanı Zelenski konuşmasında, Çin’den bugün ikinci bir uçağın geldiğini, 350 bin özel maske ile halkın kullanımı için 2 milyondan fazla maske ve kamu görevlileri için 35 bin özel kıyafetin getirildiğini, kısa süre içinde 100 bin’den fazla testin Ukrayna’ya ulaşacağını kaydetti.

Zelenski, bu akşam ikinci bir uçağın daha, tıbbi malzeme temini için Çin’e doğru yola çıkacağını ifade etti.

Alle Design

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.