$  26.600 UAH /  26.800 UAH  29.950 UAH /  30.400 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Devlet Başkanı halka seslendi, “yaşananlardan derin rahatsızlık duydum”

yanukovic basin aciklamasi 2Ukrayna’nın başkenti Kiev’de tansiyon henüz düşmüş değil. Hafta sonunda meydana gelen olaylar biraz durulsa da, muhalefet gösterilere devam sinyali verdi.

1 Aralık Pazar günü ulusa seslenen Ukrayna Devlet Başkanı Viktor Yanukoviç, Cumartesi günü Bağımsızlık Meydanı’nda “yaşanlardan derin rahatsızlık duyduğunu” söyledi.

Ukrinform kaynaklı olarak yayınlanan habere göre Yanukoviç’in Anayasa’yı çiğneyenlere karşı savcıları göreve çağırdı.

Yanukoviç’in konuşmasından satır başları şöyle:

“Cumartesi gecesi Bağımsızlık Meydanı’nda yaşananlardan derin rahatsızlık duyuyorum. Bir kaç gün önce bütün ülke karşısında vatandaşlık haklarının dokunulmazlığına desteğimi belirttim. Her kim ki Anayasa’nın ve Devlet Başkanı’nın sözünü dinlemeyerek kendi kararları ile Meydan’da çatışma çıkmasına neden olduysa cezalandırılacaktır. Savcılardan acilen bana ve Ukraynal halkına soruşturmanın sonuçlarını sunmalarını talep ediyorum. Biz ortak Avrupa geleceği konusunda Bir’iz.”

Devlet Başkanı Viktor Yanukoviç konuşmasında, Ukrayna’nın Avrupa yoluna vurgu yaparken, Ukrayna ekonomisinin daha az zarar göreceği, istihdamı, maaşları ve emekli aylıklarını koruyacak program üzerinde çalışılması gerektiğini söyledi.

“Ukrayna halkına inanıyorum”

Başkan Viktor Yanukoviç konuşmasında,Ukraynalıların Avrupalı bir gelecek emeliyle ortak çalışmak için hazır olduğuna inancının tam olduğunu kaydetti.

http://www.ukrinform.ua/rus/news/yanukovich_osudil_silovoe_protivostoyanie_na_maydane_1582042

Alle Design

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.