$  24.420 UAH /  24.620 UAH  26.800 UAH /  27.200 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Ukrayna’ya geliyor, işte ziyaret gündemi

cavusoglu 241Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Kiev’e geliyor.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Bakan ÇavuşoğluTürkiye-Ukrayna Yüksek Düzeyli Stratejik Konsey’in (YDSK) alt organı olan Ortak Stratejik Planlama Grubu’nun (OSPG) V. Toplantısı nedeniyle 20-21 Aralık 2016 tarihlerinde Ukrayna’ya bir ziyaret gerçekleştirecek.

Bakan Çavuşoğlu ve Ukraynalı mevkidaşı Pavlo Klimkin’in eşbaşkanlıklarında gerçekleştirilecek olan toplantıda, Ukrayna’yla ikili ilişkilerimiz tüm boyutlarıyla gözden geçirilecek ve yeni işbirliği olanakları ele alınacak.

Çavuşoğlu’nun Kırım Tatar Türkleri’nin durumu ve Ukrayna’nın doğusunda son dönemde yaşanan gelişmeler başta olmak üzere iki ülkenin gündeminde yer alan bölgesel ve uluslararası gelişmelere ilişkin de kapsamlı görüş alışverişinde bulunması bekleniyor.

Öte yandan OSPG çerçevesinde iki ülke Dışişleri Bakanlıkları arasında “İstişare Planı”nın imzalanması öngörülüyor.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun, ziyaret kapsamında Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko ve Başbakan Volodymyr Groysman tarafından kabul edilmesi; ayrıca Kırım Tatar liderliğinin yanısıra Ahıska Türkü ve Gökoğuz  (Gaguz) toplumlarının temsilcileriyle bir araya gelmesi planlanıyor.

 

Alle Design

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.