$  26.850 UAH /  27.100 UAH  30.380 UAH /  30.880 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Endişeler artıyor, NATO resmen açıkladı, “Rusya barış gücü adı altında müdahale edebilir”

ukrayna ukraine 1Ukrayna sınırındaki Rus askeri varlığının arttığına dikkat çeken NATO, Rusya’nın Ukrayna yönelik askeri harekata geçebileceğini söyledi.

Zerkalo Nedeli’nin haberine göre, bugün bir açıklama yapan NATO Basın Sekreteri Oana Lungesku, Rusya’nın Ukrayna sınırına tam donanımlı 20 bin asker yerleştirdiğini söyledi.

“Rusya’nın aklından geçeni tahmin etmek istemiyoruz, ancak onun (Rusya’nın) ne yaptığını görüyoru ve bu durum ciddi endişe duymamıza neden oluyor. Rusya 20 bin tam teşekküllü askerini Ukrayna sınırına yerleştirmiş durumda” diye konuşna Lungesku NATO’nun, Moskova’nın “barış gücü görevini” Ukrayna ‘nın doğusuna asker göndermenin konusu yapmasından endişe ettiğini söyledi.

NATO basın sekreteri Oana Lungensku ayrıca , Rus askeri varlığının sorunun diplomatik yollarla çözülmesi çabalarını olumsu etkilediğini kaydetti.

Polonya: “Rusya’nın müdahale riski arttı”

Ukrayna’nın doğusundaki krize ilişkin bugün değerlendirmelerde bulunan Polonya Dışişleri Bakanı Donald Tusk ise, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik doğrudan askeri müdahele riskinin arttığını söyledi.

Tusk, “aldığımız bilgiler bu öngörümüzü doğruluyor.  Doğrudan askeri müdahele riski bir kaç gün öncesinden çok daha fazla” diye konuştu.

http://zn.ua/UKRAINE/nato-zayavilo-ob-ugroze-vtorzheniya-rossii-v-ukrainu-pod-vidom-mirotvorcev-150321_.html

Foto:

http://news.online.ua/646890/pentagon-na-granitse-s-ukrainoy-ostaetsya-mnogo-rossiyskih-soldat/

 

Alle Design

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.