$  23.350 UAH /  23.600 UAH  25.900 UAH /  26.300 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Fenerbahçe dernekleri şubeleşiyor, Ukrayna Fenerbahçeliler Derneği’nde yeni dönem başlıyor

Dünyanın dört bir yanındaki Fenerbahçe taraftar dernekleri  ile şubeleşiyor.

Farklı ülkelerdeki taraftar derneklerinin şubeleşmesi ile elde edilecek gelirle Fenerbahçe dünyanın en zengin bir kaç klübünden biri olacak. Hedef 1 milyar Dolar’lık Fenerbahçe.

Bir süre önce Türkiye’deki bir televizyon kanalına konuşan Fenerbahçe Klübü Başkanı Aziz Yıldırım, tüzüğün izin verdiği şekilde, taraftar derneklerini şube haline getirileceğini söylemiş,  öte yandan bu yöndeki çalışmaların sürdüğünü kaydeden Yıldırım,  “Oralardan yapılacak üyelerle hedef üye miktarını yakaladığımızda 1 milyar doların üzerinde bütçeye sahip bir Fenerbahçe yaratacağız.” diye konuşmuştu.

Bu çerçevede çalışmalarını tamamlayan Ukrayna Fenebahçeliler Derneği, yeni yönetim kurulunu belirledi.

UkrTürk, Ukrayna Fenerbahçeliler Derneği Yönetim Kurulu’nda

Konu ile ilgili olarak UkrTürk’e konuşan Ukrayna Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Ali Sezen, UkrTürk’ü yönetim kurulu üyeliğinden ötürü tebrik etti.  Yeni yönetim kurulu listesinin bir süre önce Fenerbahçe Klübü’ne gönderildiğini (aşağıda) bildiren Ali Sezen, Ukrayna’daki ilk taraftar derneği olan Ukrayna Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Ali Sezen, “gönül verdiğimiz Fenerbahçemizin, daha güçlü hale gelmesi için çalışmaya devam ediyoruz diye konuştu.

Tarihten bir sayfa…

1914 yazı…

Fenerbahçe, Osmanlı donanmasına katılan Alman Goeben Zırhlısının bahriyeli futbolcularından oluşan takımıyla maç yapıyor…Alman ve Türk futbolcular bir anda dost oluveriyorlar…

O maçtan kısa bir süre sonra Fenerbahçe, Çarlık Rusya’sının Odesa takımının davetlisi olarak ilk yurt dışı seyahatini yapıyor .

Türk ve Rus futbolcular da birbirleriyle dost olurken, Fenerbahçeli futbolcular Rus arkadaşlarına ,İstanbul’da Goeben ile yaptıkları maçı ve sonrasında kurdukları dostlukları anlatıp Odesa’yı da İstanbul’a davet ediyorlar…

Elbette, Osmanlı’nın da kısa bir süre sonra savaşa gireceğini, Alman Zırhlısı Goeben’in Odesa’yı bombalayacağını o gün sohbet eden futbolcuların bilmesine imkan yok…

Görkemli organizasyon

Ukrayna Fenerbahçiler Derneği Osmanlı – Çarlık Rusyası arasında bu anlamlı maçın 100’üncü yıldönümünde görkemli bir organizasyona hazırlanıyor.

Stadyum derneğe kazandırılacak

Osmanlı ile Çarlık Rusya arasındaki ilk ve tek futbol karşılaşmasının oynandığı stadyumun Ukrayna Fenerbahçeliler Derneği’ne kazandırılması için girişimlerin sürdüğünü kaydeden Sezen, bu eşsiz maçın 100’üncü yıldönümü olan 2014’te Odesa’da Fenerbahçe’ye yakışır büyük organizasyon düzenleneceğini ve etkinliğe tüm Fenerbahçiler ile sporseverlerin davet edileceğini söyledi.

Özel taraftar kartları basıldı

Başkan Ali Sezen bir taraftar derneği olarak Ukrayna Fenerbahçeliler Derneği’nin bu ülkede bir de ilke imza atacağını kaydetti.

Ukrayna Fenerbahçeliler Derneği üyeleri adına 1907 ile başlayan özel kartlar bastırıldığını kaydeden Sezen, üzerinde Fenerbahçe Stadyumu ve Ukrayna Fenebahçeliler Derneği’nin logosunun bulunduğu kartlara sahip olan üyelere, özel kurumlardan indirimler sağlanacağını bildirdi.

Büyükelçimiz koyu Fenerli

Konuşmasında Kiev Büyükelçisi Mehmet Samsar’ın koyu bir Fenerbahçe taraftarı olduğunu söyleyen Ali Sezen, bu durumun öncelikle bir taraftar olarak kendisini mutlu ettiğini ifade etti.

Ukrayna Fenerbahçeliler Derneği Ukrayna’daki ilk taraftar derneği olarak biliniyor. Dernek, Osmanlı Devleti ile Çarlık Rusyası arasında birinci dünya savaşından hemen önce, 1914’de oynanan karşılaşmanın 100’üncü yılını özel bir etkinlikle kutlamayı planlıyor ayrıca karşılaşmanın oynandığı stadyumu bünyesine katmak için çalışmalarda bulunuyor.

İşte Ukrayna Fenerbahçeliler Derneği Yönetim Kurulu

Ali Sezen (Muğla Odesa LTD)

Burak Talu (Doğuş İnşaat)

Ercan Bekar (Erbek İnşaat)

Adnan Anaçalı (Creditwest Bank)

Hikmet Oray Yalçın (Ülker Ukrayna)

Özkan Yılmaz (Borsan)

Emre  Hadi Erverdi (Miroplast LTD)

Mehmet Canlı (Aqustic Tekstil)

Batur Bayman (Arcelor Mittal Packaking)

Tekin Altay  (Meteks)

F.Serkan BAĞ (UkrTürk)

www.ukrturk.net

F.Serkan BAĞ

Alle Design

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.