$  27.800 UAH /  28.100 UAH  31.630 UAH /  31.980 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Galatasaray’a gönül verenler birleşiyor, Ukrayna Galataraylılar Derneği’nin ilk toplantısı Kiev’de yapıldı

gs dern 111

Galatasaray’a gönül veren sporseverler Ukrayna’da bir araya geliyor. Galatasaray Klübü Yönetim Kurulu’nun onayı ile kuruluş çalışmalarına başlanan Ukrayna Galatasaralılar Derneği, ilk toplantısı Kiev’de yaptı.

Ukrayna resmi makamlarından gerekli izinlerin alınmasının ardından Ekim ayında kuruluşu tamamlanan Ukrayna Galatasaraylılar Derneği’nin Kurucular Kurulu toplantısı Başkent Kiev’de yapıldı.

Galatasaraylı Emre Sucu, Engin Akçakoca, Emre Akıncı, Gökhan Yahşi, Hasan Başer, Mete Karaer, M. Hakan Yılmaz, Selami Güner , Sezai Parlak ve Şevki Acuner’in kurucu üyeleri olduğu Ukrayna Galatasaraylılar Derneği’nin ilk toplantısı Prospekt Pobeda’daki dernek merkezinde yapıldı.

Toplantıda, Sezai Parlak’ın yönetim kurulu başkanlığı, Emre Akıncı ise başkan yardımcılığı görevine seçildi.

gs dern33329 Ekim 2014 günü yapılan toplantıda , Ukrayna Galatasaray Derneği yönetim kadroları belirlenirken, derneğin önümüzdeki döneme ilişkin faaliyet planı da kabul edildi. Galatasaray’a gönül veren Ukrayna’daki taraftarları bir araya getirmeyi hedefleyen Ukrayna Galatasarlılar Derneği ülkedeki en yeni Türk taraftar derneği oldu.

Yönetim Kurulu toplantısı sonrası soruları yanıtlayan Ukrayna Galatasaraylılar Derneği Başkanı Sezai Parlak, amaçlarının Türkiye’nin güzide klübü Galatasaray’ın ilkelerini benimsemiş, sporda ve günlük hayatta centilmenliğe inanan sporseverleri bir araya getirmek olduğunu söyledi.

Derneğin, Ukrayna’da sporun farklı dallarında etkinlikler düzenleyeceğini kaydeden Parlak, Ukrayna Galatasaraylılar Derneği’nin kuruluşuna onay veren Galatasaray Klübü Yönetimine, derneğin kuruluşunda emeği geçen kurucu üyelere teşekkür etti.

gs dern4Sezai Parlak, sporun birleştirici gücünün Ukrayna’da yaşayan Galatasaraylıları, Galatasaray’a sempati duyan Ukraynalıları bir araya getireceğine inandıklarını kaydederken, Ukrayna Galatasaraylılar Derneği’nin Türk sporunu ve Galatasaray’ı en iyi şekilde temsil edeceğine inandıklarını söyledi.

Parlak konuşmasında, sporun birleştirici gücüne inanan Ukrayna Galatasaraylılar Derneği’nin bir sivil toplum kuruluşu olarak, iki ülke halkları arasında güçlü dostluk köprüsü kuracağına emin olduklarının altını çizdi.

galatasaray.kiev.ua

Alle Design

About The Author

Related posts