$  27.000 UAH /  27.300 UAH  30.250 UAH /  30.700 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Hayatın içinden; oturduğu binayı güzelleştirmek için 20 yılını veren emekli ‘hayatın kıymetini bilin’ (foto – video)

“İlk önce, sadece dairemin yakınındaki merdiven boşluğunu güzelleştirmeyi düşündüm. Ama komşular benden tüm katı yapmamı istediler. Sonra bir katı daha istediler. Şimdiki planım merdiven boşluğunu dördüncü kata dekore etmeyi bitirmek ve burada durmak. 7. katı, “İlkbahar” ve “Yaz”, altıncı kat “Kış”, beşinci “Sonbahar” benim için.

20 yıl…

Kiev’de çok katlı eski bir binada (Raduzhnaya 11) yaşayan Ukraynalı emekli Volodymyr Çayka, oturduğu katı güzelleştirmek için başladığı çalışmalara 20 yılını vermiş.

Sadece oğlundan maddi destek aldığını söyleyen Volodymyr, şimdilerde Ukrayna’nın bir çok kentinden gelen konuklarını ağırlıyor.

Asansörün için, merdivenler…

Sadece yaşadığı katı değil, asansörün iç kısmını, merdivenleri adeta bir müzeye çeviren Volodymyr Çayka, duvarları Mona Lisa, şair Alexander Pushkin’in karısı – Natalia Goncharova gibi ünlü portrelerin kopyaları ile donatmış.

Puşkin, Jack London, Tolstoy, Jules Verne, Stelmakh, Balzac’ın eserlerine ve hayatlarına ilgi duyan Ukraynalı emekli, ‘aslında beni bu işe iten, eşim oldu. Onun fikirleri ve motivasyonu ile başladım. Apartmandaki çalışmalarımı beğeniyor, ama evde izin vermiyor’ diyor.

68 yaşındaki Volodymyr Çayka, ‘bu benim için iş değil, bir hobi. Hayatın değerini bilip, her anını güzelleştirmek gerek’ diye ekliyor.

Segodnya

UKRTURK.NET KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILAMAZ

Alle Design

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.