$  27.800 UAH /  28.100 UAH  31.630 UAH /  31.980 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Herkes uyurken… Türk yatırımı lifecell 4.5G internete geçti, tanıtım gece yarısı yapıldı

GSM operatörü lifecell, Ukrayna’da bir ilki daha hayata geçirdi.

Dün gece saatler 00.00’ı gösterdiğinde, Ukrayna yüksek hızlı internetle tanıştı.

4.5 (LTE Advanced Pro) teknolojisi ile 1800 bandında, Ukrayna’yı yüksek hızlı internetle tanıştıran lifecell, yıl sonunda kadar 15 milyon kişiyi kapsama alanına almayı planlıyor.

lifecell genel merkezinde, Genel Müdür İsmet Yazıcı ve şirket yöneticilerinin katılımı ile, sosyal medyadan canlı olarak düzenlenen tanıtımla, 4.5G internet Ukrayna’da hayata geçirildi.

Yatırımlar sürüyor

Şimdilik 232 şehirde kullanılabilecek 4.5G internet için şu ana kadar 45 milyon dolar yatırım yapan lifecell’in, yıl sonuna kadar yatırımlarını sürdüreceği bildirildi. (UBJ)

Öte yandan, 4.5 G yüksek hızlı internet servisine başlayan lifecell, General Mobil ile yürüttüğü işbirliği çerçevesinde Ukrayna pazarına yeni bir akıllı telefon da soktu.

Ukrayna’daki en büyük Türk yatırımı olan lifecell, 10 milyona yakın abonesi ile hizmet veriyor.  Şirket, Ukrayna’ya iletişim konusunda getirdiği yeniliklerle adından söz ettiriyor.

Ukrayna Ulusal Yatırım Konseyi’ne seçilen ilk Türk

Ukrayna Ulusal Yatırım Konseyi’ne seçilen ilk ve tek Türk olan Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça,  Devlet Başkanı Petro Poroşenko tarafından Mayıs ayında Kiev’de kabul edilmişti.

Turkcell’e, Ukrayna’daki yatırımlarını arttırma karar için teşekkür eden Devlet Başkanı Poroşenko, Turkcell’i Ukrayna iş dünyasına yönelik sorumlu yaklaşımı olan bir şirket olarak değerlendirirken, Turkcell’in Ukrayna Ulusal Yatırım Konseyi’ne katılma fırsatından dolayı Devlet Başkanı’na teşekkür eden Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça ise, Konsey toplantısının çok verimli ve etkili geçtiğini söylemişti.

UkrTürk kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Alle Design

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.