$  24.100 UAH /  24.400 UAH  26.800 UAH /  27.200 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Ukrayna’da temaslarda bulundu (görüşmelerden detaylar)

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ukraynalı mevkidaşı Arsen Avakov’un daveti üzerine, Ukrayna’nın başkenti Kiev’e geldi.

Ukrayna İçişleri Bakanı Arsen Avakov’un daveti üzerine başkent Kiev’de bulunan Soylu, Ukrayna İçişleri Bakanı Yardımcısı Serhiy Honcharov, Kiev Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere ve üst düzey yetkililer tarafından karşılandı.

Soylu, mevkidaşı Avakov ile gerçekleştirdiği görüşmenin ardından, Airbus firması tarafından Ukrayna İçişleri Bakanlığı için üretilen helikopterlerin tanıtımına katıldı.

Süleyman Soylu temasları çerçevesinde Ukrayna’da İçişleri Bakanlığına bağlı birimlerin taktik ihtisaslı tatbikatına katıldı.

İçişleri Bakanı Soylu, Ukrayna İçişleri Bakanı Arsen Avakov ile beraberlerindeki heyet, helikopterlerle programın yapılacağı Ukrayna Milli Muhafızları Askeri Komutanlığına geldi.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenski’nin katılmasıyla başlayan tatbikatı bazı yabancı ülke temsilcileri de takip etti. Tatbikat kapsamında Ukrayna İçişleri Bakanlığına bağlı sivil savunma ve arama kurtarma birimleri ile Ukrayna Milli Muhafızları ve polisin imkan ve kabiliyetleri ortaya konuldu.

Senaryo gereği oluşturulan acil durum bölgesinin helikopterle keşfinin ardından arama kurtarma ve sağlık ekiplerince bölgede çalışma başlatıldı. Bu kapsamda yaralananların bir kısmı helikopterle, bazıları ise ambulanslarla hastanelere sevk edildi. İtfaiye ekipleri de bölgede çıkan yangına müdahale etti.

Ukrayna Milli Muhafızlarının keskin nişancı tüfekleri ile statik ve hareketli atışları katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi. Güvenlik güçlerinin baskı altındaki bölgeden iki helikopterin de desteğiyle çıkma operasyonu alkış aldı.

Dedektör köpekler tarafından tespit edilen patlayıcı maddeler, uzman ekiplerce kontrollü olarak patlatıldı.

Daha sonra Zelensky, Avakov, Soylu ve diğer katılımcılar, ilgili birimlerin kullandığı araç ve teçhizatların olduğu sergiyi gezdi.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenski, tatbikat bölgesinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu kabul ederek, bir süre görüştü.

Haberler.com / DHA – IHA

https://www.haberler.com/soylu-ukraynali-mevkidasi-avakov-ile-gorustu-12478208-haberi/

https://www.haberler.com/bakan-soylu-ukrayna-da-tatbikati-izledi-12479532-haberi/

Alle Design

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.