$  27.850 UAH /  28.150 UAH  31.750 UAH /  32.100 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

İlişkiler gelişiyor; Ankara’da Türkiye – Ukrayna Savunma Sanayisi işbirliği toplantısı yapıldı

Ukrayna’yla Türkiye, savunma sanayi alanında iş birliğini geliştirme imkanlarını görüşmeye devam ediyor.
Savunma Sanayi Müsteşarı (SSM) İsmail Demir, 1. Türkiye – Ukrayna Savunma Sanayii İş Birliği toplantısının gerçekleştirildiğini bildirdi.

Kırım Haber Ajansı’nın (QHA) haberine göre, kişisel Twitter sayfasında açıklama yapan İsmail Demir, “Türkiye ve Ukrayna arasındaki dostluk bağlarını savunma sanayi alanındaki işbirliğiyle daha da güçlendirmeyi hedefliyoruz. Ukrayna ile süre gelen çalışmalarımıza hız kazandırmak için 1. Türkiye – Ukrayna Savunma Sanayii İşbirliği toplantısını gerçekleştirdik.” dedi.

İnterfax Ukrayna haber ajansına konuşan Ukrayna savunma sanayi sektörüne yakın bir kaynak da, 3-5 Temmuz 2018 tarihleri arasında Ankara’da bir araya gelecek Ukrayna-Türkiye Hükümetler Arası Askeri-Teknik İş Birliği Komisyonu toplantısında, savunma sanayi alanında var olan iş birliğinin derinleştirilmesi ve bölgedeki jeopolitik duruma bağlı yeni eğilimlerle ilgili ortaklığın genişletilmesi imkanlarının ele alınmasının planlandığını bildirdi.

Kiev ile Ankara, askeri-teknik iş birliği anlaşmasını 2014 yılında yenilemişti. İş birliği kapsamında zırhlı uçak yapımı, uçak motoru, radar, navigasyon, iletişim, füze sistemleri gibi alanlarda ortak çalışmalar yürütülmesi kararlaştırılmıştı.

Ukrayna devlet savunma sanayi işletmesi Ukroboronprom ile Türk Aselsan şirketi arasında, optoelektronik ekipman üretimi alanında işbirliğine gidilebileceği açıklanmıştı.

Alle Design

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.