$  27.700 UAH /  28.000 UAH  31.520 UAH /  31.870 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

IMF’den Ukrayna’ya tarihi güvence, ‘iflas da etseniz kredi vereceğiz’

imf ukrayna yardımUluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Christine Lagarde, IMF’nin yükümlülüklerini yerine getiremediğini ilan etmesi halinde bile Ukrayna’ya kredi sağlayacağını bildirdi.

Kırım Haber Ajansı’nın (QHA) bildirdiğine göre Christine Lagarde, 12 Haziran tarihinde yaptığı açıklamada, krizden çıkış programının başarılı olması için kamu borçlarının ödenmesinin büyük önem taşıdığını söyledi.

Lagarde, Ukrayna ve alacaklıların borçları yeniden yapılandırma konusunda anlaşmaya varamaması halinde dahi, IMF’nin Ukrayna’ya kredi sağlayabileceğini belirtti.

Lagarde, “Özel alacaklarla görüşmeler yoluyla anlaşma sağlanamaması ve ülkenin borcunu ödemeyeceğine karar vermesi halinde Para Fonu, geciktirilmiş borç kredi politikasına uygun olarak Ukrayna’ya kredi sağlayabilir” diye konuştu.

Ukrayna ile borçlu olduğu kuruluşlar arasında süren ‘borçların yeniden yapılandırılması’ görüşmelerinde bir süredir olumlu sonuç alınamıyordu.

 

Alle Design

About The Author

Related posts

1 Comment

  1. Mustafa

    Ukrayna ne ile ödeyecek o kadar borcu hangi kaynak ile hangi iş gücü ile ? Avrupa birliği bölgedeki stratejik amaçları için açık bir şekilde Rusyaya karşı kullanıyor Ukraynayı… Avrupanın bugün geldiği noktada ortadadır ekonomik krizden sadece Almanya kendini kurtardı diğer ülkeler krizde ve Yunanistanı görüyorsunuz artık topraklarını satıyorlar… Fakir bir ülkenin halkını kandırmak çok kolaydır bugün Ukraynada ırkçılık, yozlaşma çürüme hakimdir bu şekilde devam ederse geleceği yoktur Ukraynanın

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.