$  27.800 UAH /  28.150 UAH  31.750 UAH /  32.150 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

İngiliz generalden tarihi itiraf: “NATO Rusya tehtidine hazır değil”

ukrayna nato ingiliz general haberiNATO’nun Avrupa Müttefik Kuvvetleri Baş Komutanın eski yardımcısı General Rіchard Shirreff, Rus saldırısı durumunda Batı Avrupa’nın kendisini zorlukla savunabileceğini belirtti.

Kırım Haber Ajansı’nın (QHA) haberine göre Rіchard Shirreff, Rusya’dan gelen tehdidin artışını dikkate alarak NATO ülkelerinin silah ve askeri donatımları yenilemesi gerektiğini açıkladı.

Mevcut ekonomik problemlere rağmen NATO’nun askeri potansiyelini yenilemesi gerektiğini ifade etti.

Shirreff, “Bu fikrin popüler olmadığını anlıyorum, fakat siyasi yönetimimiz bunu duymalı ve gelecekte NATO’nun kendisini savunabilmesi için ilgili tedbirleri alması gerektiğini anlamalı” dedi.

Avrupa ülkelerin askeri gücünün eskidiğini anlatan Shirreff, savunma için belli giderlere katlanmak gerek olduğunu söyledi.

Eylül ayında Galler’de yapılana NATO zirvesinin Rusya’ya, NATO’nun savunma konularına ciddi yaklaştığını gösterebileceğini belirten Shirreff, Rusya’nın Kırım’ı ilhak ettikten ve Ukrayna’nın doğusunda silahlı çatışmaları başlattıktan sonra Avrupa’daki güvenlik durumunun değiştiğini kaydetti.

QHA

http://qha.com.ua/ingiliz-general-shirreff-nato-rusya-tehdidine-hazir-degil-133760tr.html

http://news2night.com/en/news/britanskij-general-nato-ne-gotov-k-ugroze-iz-rossii

http://www.bbc.com/news/uk-28942065

Alle Design

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.