$  27.200 UAH /  27.600 UAH  29.350 UAH /  29.850 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

‘İş Dünyası Buluşmaları’ Kiev’de düzenlendi, gündem ‘Ukrayna ekonomisi’

Türkiye Ukrayna Sanayiciler ve İşadamları Birliği (TUSİB) tarafından organize edilen ‘İş Dünyası Buluşmaları’nın ilki Kiev’de düzenlendi.

Geniş katılımın sağlandığı etkinliğe, Türk ve Ukrayna iş insanları katıldılar.

Aralarında telekom, inşaat, tekstil, bankacılık, beyaz eşya, otelcilik, bilişim, ulaştırma ve finans sektöründen iş insanlarının katıldığı toplantıda, Ukrayna’da faaliyet gösteren kurumsal şirketlerin yöneticileri de hazır bulundular.

Kiev’deki DTEK binasında gerçekleştirilen etkinliğin açılış konuşmasını yapan TUSİB Yönetim Kurulu Başkanı Mete Karaer, ‘burada yeni kişilerle tanışmanızı sağlamak ve tanıdıklarınızla iş birlikteliklerimizi arttırmak için uygun bir zemin oluşturmanın yanı sıra Ukrayna’da öne çıkan bazı sektörlerin üst düzey temsilcilerini bu toplantılara davet ederek güncel ekonomik konularda ilginç sohbetler yapma imkanı da yaratmak istiyoruz.’ diyerek başladığı sözlerine, Türkiye Ukrayna ilişkileri ve Ukrayna ekonomisine ilişkin bilgiler vererek devam etti.

Buluşmanın amacının sadece sektörel konuları değerlendirmek olmadığının altını çizen Karaer, belirli periyodlarda gerçekleştirmeyi düşündükleri bu tür toplantıların, Türk iş dünyasının Ukrayna’daki temsilcilerini bir araya getirmesinin yanı sıra, Türk ve Ukraynalı iş insanlarının buluşturarak yeni fırsatlar yaratacak bir zemin olacağına inandıklarını kaydetti.

Katılan tüm Türk ve Ukraynalı konuklara teşekkür eden Başkan Karaer, sözü Credit Europe Bank Ukrayna Genel Müdürü Onur Anlıatamer’i kürsüye davet etti.

Ukrayna ekonomisine ilişkin son gelişmeleri aktaran Onur Anlıatamaer, bir bankacı olarak pazardaki riskleri ve fırsatlardı değerlendirdi.

Ukrayna ekonomisini önümüzdeki yıllarda bekleyen olası senaryoları paylaşan Anlıatamer, Ukrayna’nın emin adımlarla yabancılar için yatırım yapılabilecek ülkeler arasına gireceğine inandıklarını söyledi.

Bankacılık sisteminin gelişmekte olduğunu ifade eden Onur Anlıatamer, ekonomi ve bankacılık sektörüne yönelik yapılmakta olan reform çalışmalarına ve yaklaşın seçimlerin ekonomiye olası etkilerine de değindi.

Avrupa yolundaki Ukrayna umut veriyor

Ukrayna ile Türkiye’yi bankacılık sektörü kapsamında karşılaştıran Credit Europe Bank Ukrayna Genel Müdürü Onur Anlıatamer’, Ukrayna’nın yolunu Avrupa olarak seçen bir ülke olduğunu ve bunun olumlu sonuçlarının zamanla alınacağını kaydetti.

Konukların Ukrayna ekonomisine ve bankacılık sektörüne yönelik sorularını da yanılayan Anlıataemer, TUSİB yönetimine ve katılan herkese teşekkür etti.

TUSİB tarafından gerçekleştirilen İş Dünyası Buluşmaları’nın önümüzdeki gündemlerinin; telekom ve inşaat sektörü, blockchain’in iş dünyasına yansımaları, Ukrayna’daki yatırım imkanları, yabancılara yönelik düzenlemeler, gümrük ve vergi mevzutları ile rekabet yasalarının aralarında bulunduğu farklı konu başlıkları ile düzenleneceği bildirildi.

Etkinliğin fotoğrafları için tıklayın

Alle Design

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.