$  24.380 UAH /  24.580 UAH  26.550 UAH /  26.950 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

İşadamları TUSİB’in iftarında buluştu (galeri)

DSC_0016Ramazan ayı nedeniyle Ukrayna’daki Türk toplumu ülke genelinde düzenlenen  farklı etkinliklerde bir araya geliyor.

Bu etkinliklerden sonuncusu Türkiye Ukrayna Sanayiciler ve İşadamları Birliği’nin (TUSİB) ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Kiev’deki TİKE Restoran’da 22 Temmuz akşamı düzenlenen iftar yemeği Türk iş dünyasının ve sivil toplum temsilcilerinin bir araya getirdi.

Türkiye Cumhuriyeti Kiev Büyükelçisi Mehmet Samsar’ın Eşi Bayan Feruza Samsar’la birlikte katıldığı iftar yemeğinde,  Büyükelçilik Müsteşarı Şule Güler,  Ticaret Başmüşaviri Mehmet Ali Erkan, Kiev Büyükelçiliği Baş Katibi Okan Turgut, İkinci Katip Fatih Öztürk,  Kültür ve Tanıtma Ataşesi Berat Yıldız, THY Müdürü Hakan Yılmaz, Azerbaycan Büyükelçiliği Ticaret Ataşesi  Ufuk Tarlanov, Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği çalışanı Önder Durmuş, TUSİB Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Bekar, TUSİB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Adnan Anaçali, TUSİB Yönetim Kurulu üyeleri, TUSİB üyesi işadamları, THY çalışanları, farklı sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerin temsilcileri, işadamları, din adamları ve gazetecilerden oluşan geniş bir davetli topluluğu hazır bulundu.

TİKE Restoran’da düzenlenen iftar Fatih Akadeniz’in okuduğu dua ile başladı. DSC_0049

İftar yemeğinde bir konuşma yapan TUSİB Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Bekar,  iftar yemeğine katılan herkese teşekkürlerini sunarken, Ramazan ayının herkese hayır ve güzellikler getirmesini diledi. DSC_0055

Yemekte bir konuşma yapan Kiev Büyükelçisi Mehmet Samsar ise, TUSİB yönetimine bu anlamlı etkinlik için teşekkür etti.

TUSİB’in faaliyetleri ile kısa sürede Ukrayna’daki Türk toplumu içinde hak ettiği noktaya ulaştığının altını çizen Samsar, sivil toplum kuruluşları tarafından hayata geçirilen bu tür etkinliklerin önemine değindi.

www.ukrturk.net

Alle Design

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.