$  24.300 UAH /  24.500 UAH  26.200 UAH /  26.500 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

İstanbul Büyükşehir Belediyesi heyeti Odesa’da; İstanbul Park daha da güzelleşecek

istanbul buyuksehir belediyesi odesaUkrayna Büyükşehir Belediyesi heyeti, Ukrayna’nın Odesa kentine geldi.

Odesa Belediye Başkanı’nın  internet sitesinde yer alan habere göre, 7 Temmuz’da Odesa’ya gelen heyet, İstanbul Park’ta incelemelerde bulundu.

Ziyaret ile ilgili olarak bir açıklama yapan Odesa Belediye Başkanı Gennady Truhanov, ‘İstanbul Belediyesi ile görüşmelerimizin sadece teoride kalmayıp, pratiğe dökülmesinden dolayı memnunum. Sizi (İstanbul’u) ziyaretimin üzerinden bir hafta geçmeden  buraya geldiniz.’ dedi.

Görüşmede söz alan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Danışmasnı Erman Bülent Tuncer ise, ‘Odesa’nın tam merkezinde İstanbul Park’ın bulunması bizim için büyük bir gurur. Kardeş şehir Odesa bizim için ikinci bir evdir. Odesa’da İstanbul’dan bir parça yaratacak olmaktan mutluyuz’ diye konuştu.

Her sene temizleniyor

odesa istanbul parkİstanbul Büyükşehir Belediyesi heyetine Odesa ziyareti sırasında Büyükelçi Nur Sağman ve Odesa Başkonsolosluğu çalışanları eşlik etti.

Odesa’da yer alan İstanbul Park ünlü Potemkin Merdivenleri’ne yakın bir mesafede bulunuyor.

İstanbul Park her sene Odesa Başkansolosluğu ve Odesa Belediyesi’nin organize çalışması, Türk öğrenciler ve Ukraynalı çevre gönüllülerinin emeği ile temizleniyor.

 

 

Alle Design

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.