$  26.600 UAH /  26.800 UAH  29.950 UAH /  30.400 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

İstanbul’da Ukrayna Kültür Günleri başlıyor; işte detaylar

ukrainian cultureTürkiye ve Ukrayna’nın dostluk ilişkilerini geliştirmek amacıyla düzenlenen “İstanbul’da Ukrayna Kültür Günleri” İstanbullu sanatseverlerle buluşacak.

Anadolu Ajansı’nın (AA) haberine göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Daire Başkanlığı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğünün ev sahipliği yapacağı “İstanbul’da Ukrayna Kültür Günleri”, 6-7 Eylül tarihleri arasında Cemal Reşit Rey Konser Salonunda gerçekleşecek.

Türkiye ve Ukrayna’nın dostluk ilişkilerini pekiştirmek ve iki ülke arasındaki kültürel iş birliğine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen etkinliğin ilk gününde, Ukrayna’nın Odessa ve Lviv şehirlerinin tarihi ve kültürel güzelliklerini yansıtan “Ukrayna Şehir Fotoğrafları Sergisi” ile Odessa’nın ünlü müzisyenlerinden Natali Deniz ve Natali Papazoğlu Gagauzca eserler seslendirecekleri konser ve Kdynzha dans grubunun gösterileri sahnelenecek.

Etkinliğin ikinci gününde ise, Lvivli müzisyenlerden oluşan Burdon müzik grubu, neşeli ezgileri ve yöresel danslarıyla müziklerinin içine Ukrayna halkının coşkusunu dahil edecekleri konser verecek.

Etkinlik, 6 Eylül Salı günü saat 18.00’de Cemal Reşit Rey Konser Salonunda başlayacak.

AA

Alle Design

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.